UPS firma kurierska

 

Firma UPS jest również znana większości osób, które kiedykolwiek miały styczność z branżą kurierską. Ma amerykański rodowód, sięgający 1907 roku w którym to została założona. Ojciec UPS - James E. Casey, początkujący, ale aspirujący przedsiębiorca, który za pożyczone pieniądze stworzył prawdziwą potęgę. Na pierwsze prawdziwe zyski musiał jednak poczekać kilka lat. Firma stopniowo się rozrastała, zyskując na popularności (już nie tylko lokalnej). Po około 70 latach, UPS był w stanie obsłużyć prawie całe Stany Zjednoczone. Kilka lat później, całą Europę. Firma kurierska była znana z tego, ze nie bała się nowych, innowacyjnych rozwiązań. Pokusiła się o wprowadzenie elektronicznego systemu monitoringu przesyłek, czyli rozwiązania, które świetnie sprawdza się do dnia dzisiejszego. Firma UPS jest marką z tradycjami, nieustannie rozwija się i poszerza zakres swoich usług. Obok, DHL, DPD i Fedex jest jedną z najpopularniejszych marek zajmujących się spedycją pocztową na świecie.

 

Zasięg działania i usług firmy UPS

 

Przesyłki kurierskie UPS mogą trafić do około 220 krajów na całym świecie. Firma zatrudnia również łącznie około  400 000 pracowników – zarówno biurowych jak i kurierów. Największy zasięg działania obejmuje cały obszar Europy i wszystkie Stany Ameryki Północnej. To co ciekawe – UPS oprócz firmowych samochodów, doręcza przesyłki za pośrednictwem własnych linii lotniczych, motocykli a nawet dronów. Jeśli chodzi o decyzje biznesowe, zarząd UPS zwykle podejmuje, bezpieczne i realne do spełnienia kroki, dzięki którym firma, z roku na rok przynosi coraz to większe zyski.

 

Usługi UPS

 

Przesyłki kurierskie realizowane za pośrednictwem UPS mają dość konkurencyjne ceny. Najpopularniejsze opcje dostawy, z których najczęściej korzystają klienci UPS to:

  • Przesyłka UPS Standard, która jest tradycyjną i najprostszą (i najtańszą) opcja nadawczą. Wykorzystuje transport drogowy. Obejmuje ona zarówno wysyłkę koperty z dokumentami jak i paczki o maksymalnej wadze do 70 kilogramów. Może być to transport krajowy jak i zagraniczny (cennik podzielony jest na strefy terytorialne).
    
  • UPS Expedited to przesyłka paczkowa, zagraniczna. Wykorzystująca transport lotniczy. Jej ceny są uzależnione od lokalizacji miejsca docelowego przesyłki. Największą zaletą tej usługi jest jej szybkość. Przesyłki zagraniczne wiele odległych miejsc na świecie docierają w 1 dzień.
    
  • Express Paleta – to usługa UPS, która przewiduje bezpieczny transport towarów wielkogabarytowych, lub wysyłkę hurtową na paletach.

UPS podobnie jak większość firm kurierskich przewiduje różnego rodzaju udogodnienia dla nadawców i odbiorców. Poniższe usługi są odpłatne. Jeśli któraś z nich okaże się potrzebna, należy zadeklarować chęć z jej skorzystania podczas rejestracji przesyłki. UPS oferuje takie opcje jak ubezpieczenie przesyłki, które w zależności od zadeklarowanej wartości, może różnić się kwotą, usługę pobrania, dostarczenie paczki w tzw. strefie rozszerzonej, czyli poza obszarem pracy kuriera, dostarczenie przesyłki do adresata podczas weekendu, oraz np. konieczność poświadczenia odbioru paczki przez osobę pełnoletnią – dla bezpieczeństwa.

 

Renoma kuriera UPS

 

Firma UPS nie jest nowością na branżowym rynku. Jej logo jest rozpoznawalne i kojarzone na całym świecie. UPS charakteryzuje się bardzo wysoką jakością usług. Może to tłumaczyć popularność marki i jej ciągły rozwój. Branża usług kurierskich jest dość dynamiczna, z uwagi na rosnącą konkurencję, większość firm pocztowo – spedycyjnych musi być na bieżąco z potrzebami nowoczesnych klientów. UPS spełnia w tym kontekście swoją rolę.

 

 

Firmy kurierskie na Polskim rynku.

Firma kurierska DHL     Firma kurierska Inpost     Firma kurierska DPD     Firma kurierska UPS     Firma kurierska GLS     Poczta Polska Pocztex     Inpost Paczkomaty     Paczka w Ruchu      Firma kurierska Fedex      Firma kurierska Raben      Firma kurierska Geis     Firma kurierska Ambro Express     Firma kurierska Meest     Firma kurierska Patron Service     Firma kurierska Schenker     Firma kurierska TNT      Firma kurierska Rohling Suus     Firma kurierska Erontrans     Firma kurierska Hellmann