Fedex firma kurierska

 

Podobnie jak większość „gigantów” branży usług kurierskich, firma Fedex została założona w stanach Zjednoczonych. Fedex oficjalnie działa na rynku od 1971 roku, w którym to dostarczyła swoją pierwsza paczkę. Obecnie, Fedex może poszczycić się obrotem dziennym plasującym się w granicach 8 milionów doręczonych paczek dziennie. Flota Fedex to około 90 tysięcy pojazdów – nie tylko samochodowych. Z uwagi na swoją dokładność i duży nacisk na terminowe doręczanie przesyłek – Fedex jest wielokrotnie nagradzany przez różne prestiżowe instytucje. To również poważny i według powszechnej opinii bardzo dobry i szanujący prawa pracowników pracodawca. Właśnie z uwagi na dbałość o kapitał ludzki, Fedex otrzymał wyjątkową nagrodę dla najlepszego pracodawcy, fundowaną przez amerykański magazyn Fortune. Firma kurierska Fedex została również przedstawiona w nominowanym do Oscara i zdobywcy Złotego Globu filmie Cast Away. Sam początek filmu przedstawia główne wartości marki – terminowość i niezawodność firmy kurierskiej.

 

Zasięg działania kuriera Fedex

 

Firma kurierska Fedex oferuje możliwość wysyłek krajowych i międzynarodowych, których czas doręczenia wynosi około 1 dnia roboczego. Zasięg działania, podobnie jak w przypadku konkurencji obejmuje ponad 220 krajów. Lokalizacja przeznaczenia paczek podzielona jest na strefy – w zależności od ich zasięgu ustalana jest cena za określoną przesyłkę. Kurier Fedex udostępnia oczywiście powiadomienia sms o nadaniu i odebraniu paczki, a także możliwość monitorowania jej drogi za pośrednictwem monitoringu online, bezpośrednio na stronie.

 

Oferta przesyłek Fedex, opcje dodatkowe

 

Jeśli chodzi o ceny, kurier Fedex stawia raczej na jakość. Specjalizuje się on również w wysyłce nietypowych substancji z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Typowa oferta, z której najczęściej korzystają klienci obejmuje takie przesyłki jak np.:

 

  • FedEx International Priority – międzynarodowa przesyłka dokumentów. Różnica w cenie uzależniona jest od wagi przesyłki i jej przeznaczenia. Przesyłki mają charakter priorytetowy.
  • FedEx International Economy – to międzynarodowa przesyłka koperty/paczki, realizowana na bardzo podobych zasadach jak Opcja Priority. Opcja Economy, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się niższą ceną oraz niższa priorytetowością doręczenia.
  • FedEx Intercontinental Priority – to przesyłki, które muszą odbyć nieco dłuższą drogę. Niemniej jednak z uwagi na priorytetowość, Fedex deklaruje doręczenie w wybrany zakątek świata w ekspresowym tempie. Usługi obejmują zarówno koperty z dokumentami, jak i niewielkie paczki do maksymalnie 70 kilogramów. Taką samą usługą jest Intercontinental Economy – jest jednak realizowana w zwykłym tempie – bez cech priorytetowości.

 

Przesyłki międzynarodowe kuriera Fedex

 

To co ważne dla firm kurierskich – do wszystkich przesyłek międzynarodowych poza UE powinny być dołączone faktury handlowe. Jest to bezpośredni wymóg służby celnej, która dokonuje weryfikacji i odprawy przesyłek zagranicznych. Jeśli paczka nie zawiera w sobie rzeczy na sprzedaż, wystarczy załączyć zwykłą proformę. Za dodatkowe opcje oczywiście trzeba zapłacić u kuriera. Opłaty doliczane są do ceny standardowej paczki i obejmują takie udogodnienia w firmach kurierskich (również w fedex) jak np. przesyłki w suchym lodzie, przesyłki substancji i materiałów niebezpiecznych podlegających regulacji, przesyłki dyplomatyczne – realizowane zwykle między ambasadami i wiele innych, specjalistycznych opcji, które najczęściej wybierane są przez duże firmy prowadzące wysyłkę i sprzedaż zagraniczną.

Mimo skutecznej realizacji przesyłek krajowych, firma kurierska Fedex jest szczególnie polecana w przypadku wysyłek zagranicznych. Jak żadna inna, posiada szereg udogodnień, które pozwalają w bezpieczny sposób dokonać szybkiej wysyłki wszelkiej maści produktów i zapewnić im bezpieczeństwo na całej trasie. Podsumowując – jest to jeden z najlepszych wyborów, kiedy planuje się profesjonalną i z pozoru problematyczną (np. przewóz substancji płynnych, baterii i innych potencjalnie niebezpiecznych płynów) wysyłkę międzynarodową

 

 

 

 

Firmy kurierskie na Polskim rynku.

Firma kurierska DHL     Firma kurierska Inpost     Firma kurierska DPD     Firma kurierska UPS     Firma kurierska GLS     Poczta Polska Pocztex     Inpost Paczkomaty     Paczka w Ruchu      Firma kurierska Fedex      Firma kurierska Raben      Firma kurierska Geis     Firma kurierska Ambro Express     Firma kurierska Meest     Firma kurierska Patron Service     Firma kurierska Schenker     Firma kurierska TNT      Firma kurierska Rohling Suus     Firma kurierska Erontrans     Firma kurierska Hellmann