GLS firma kurierska

 

Firma kurierska GLS świadczy usługi kurierskie, logistyczne i ekspresowe dla ponad 270 000 klientów w 41 krajach Europy, 8 stanach USA i w Kanadzie. Marka funkcjonuje od 1999 roku. Obecnie zajmuje ona wysoką pozycję wśród wiodących operatorów logistycznych w Europie. Marka ta wyróżnia się wysoce rozwiniętą infrastrukturą w postaci 50 centralnych sortowni i 1 000 oddziałów. Firma w swoich strukturach zatrudnia ponad 18 000 pracowników. GLS Poland to jeden z głównych dostawców usług transportowych w Polsce. Firma ta jest gwarancją wysokiej jakości i terminowości realizacji zleceń. Główna sortownia znajduje się w Strykowie koło Łodzi. Opinie na temat kurierów GLS i współpracy z tą konkretną marką to same pozytywy. Użytkownicy doceniają nowoczesne rozwiązania IT oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i wygody. 

 

GLS - przesyłki kurierskie krajowe i międzynarodowe

 

Standardowy termin dostawy w przypadku przesyłek kurierskich krajowych to zwykle 24 godziny, bowiem paczki docierają wówczas do miejsca docelowego już w następnym dniu roboczym. W Europie czas dostawy oscyluje w granicach od 48 do 96 godzin. Kurier GLS dostarcza przesyłki od poniedziałku do piątku w standardowych godzinach pracy. W ramach usługi FlexDeliveryService przesyłki dostarczane są na terenie kraju oraz do krajów transgranicznych, tj. do Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Paczki przeznaczone do wysyłek krajowych i międzynarodowych nie mogą przekraczać maksymalnych wymiarów 200cmx80cmx60cm (długość, szerokość, wysokość). Ponadto należy także pamiętać, że suma obwodu i najdłuższego boku nie może przekraczać wartości 300 cm. Wzór na obliczenie sumy obwodu i najdłuższego boku prezentuje się w sposób następujący: 2xwysokość + 2xszerokość + 1xnajdłuższy bok. Maksymalna waga przesyłki nie może zaś przekraczać wartości 31,5 kg w przypadku przesyłek krajowych oraz 40 kg w przypadku przesyłek międzynarodowych. Przesyłki o wymiarach niestandardowych mogą zostać wysłane za pośrednictwem firmy GLS, ale podlegają one wycenie indywidualnej. Tego rodzaju przesyłki wymagają bowiem ręcznego sortowania i skanowania, co wiąże się z dodatkową opłatą. Z pomocą firmy kurierskiej GLS nie można przewozić towarów, których wartość przekracza kwotę 6 000 złotych lub które wymagają specjalnych warunków termicznych. Firma nie świadczy również usług przewozu żywych roślin i zwierząt, towarów gotówkowych i dokumentów o wartości pieniężnej, materiałów łatwopalnych i innych niebezpiecznych przedmiotów. 

 

GLS - zamów kuriera 

 

Osoby prywatne mogą nadać przesyłki kurierskie w jednym z oddziałów GLS Parcel Shop. Na terenie całej Polski znajduje się ponad 1 500 punktów odbioru GLS, dlatego z całą pewnością każdy znajdzie oddział w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania. Paczki mogą także zostać odebrane przez kuriera GLS bezpośrednio z miejsca zamieszkania. Paczki mogą zostać nadane do wszystkich krajów Unii Europejskiej, za wyjątkiem Andory, miasta Büsingen am Hochrhein, Ceuty, Cypru, Gibraltaru, Grecji, Livigno, Malty, Melilli, Monako, San Marino, Watykanu i wszystkich wysp europejskich (poza Wielką Brytanią i Irlandią). Jednorazowo można nadać nieograniczoną liczbę przesyłek. Aby paczki dotarły do odbiorcy w nienaruszonym stanie, przesyłki muszą zostać starannie zapakowane. Należy wziąć pod uwagę rodzaj, ciężar i odporność wysyłanego towaru i dostosować do tych informacji opakowanie zewnętrzne i wewnętrzne wypełnienie. Paczki kurierskie powinny zostać odpowiednio zabezpieczone i otaśmowane, a bezpośrednio na nich powinny znaleźć się stosowne etykiety. 

 

Śledzenie paczki GLS

 

W czasie rzeczywistym można śledzić wszystkie przesyłki kurierskie GLS. Monitorowanie kuriera dostępne jest zarówno dla odbiorców, jak i nadawców. GLS Tracking to system monitorowania drogi przesyłki. Dzięki niej osoby zainteresowane wysłanymi produktami stale są informowane o bieżących postępach. Dzięki mobilnemu przesyłowi danych bezpośrednio z pojazdów dostawczych, odbiorcy i nadawcy znają każdy ruch. Śledzenie GLS umożliwia weryfikowanie aktualnego statusu paczek online w każdym momencie. Na stronie internetowej można prześledzić całą historię przesyłki, od informacji o tym, iż nadawca wpisał dane odbiorcy, przez fakt iż przesyłka znajduje się już w tranzycie, a później została zarejestrowana w filii GLS, aż po fakt przekazania paczki do doręczenia. Śledzenie przesyłki GLS możliwe jest po wpisaniu numeru paczki lub Track-ID. Proces ten jest więc niezwykle łatwy i intuicyjny. 

 

 

 

 

Firmy kurierskie na Polskim rynku.

Firma kurierska DHL     Firma kurierska Inpost     Firma kurierska DPD     Firma kurierska UPS     Firma kurierska GLS     Poczta Polska Pocztex     Inpost Paczkomaty     Paczka w Ruchu      Firma kurierska Fedex      Firma kurierska Raben      Firma kurierska Geis     Firma kurierska Ambro Express     Firma kurierska Meest     Firma kurierska Patron Service     Firma kurierska Schenker     Firma kurierska TNT      Firma kurierska Rohling Suus     Firma kurierska Erontrans     Firma kurierska Hellmann