Raben firma kurierska.

 

Historia firmy Raben

Na naszym rynku istnieje sporo przedsiębiorstw zajmujących się usługami transportowymi i szeroko pojętą logistyką. Jednym z takich przedsiębiorstw jest wywodząca się z Holandii firma Raben. Czym to przedsiębiorstwo wyróżnia się na tle popularnych w Polsce firm kurierskich, takich jak UPS czy DHL?

Przedsiębiorstwo Raben zostało założone w roku 1931, w Holenderskiej miejscowości Meddo przez Jana W. Rabena. Pierwotnie była to niewielka, rodzinna firma kurierska, a jej nazwa wzięła się od nazwiska twórcy. Od początku działała dość prężnie, lecz jej rozwój został zahamowany przez wybuch drugiej wojny światowej.

Po wojnie firma długi czas skupiała się na świadczeniu usług transportowych na terenie swojego ojczystego kraju – dopiero w latach 90. XX wieku rozpoczęła się jej, trwająca do dziś, ekspansja na pozostałe kraje Europy. Obecnie Raben to firma obecna w dwunastu krajach starego kontynentu – oprócz Holandii są to Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Ukraina, Łotwa, Estonia oraz Włochy. Łącznie w państwach tych przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 10.000 osób.

Polski oddział Rabben powstał bardzo wcześnie, bo już w roku 1991 – była to pierwsza zagraniczna filia przedsiębiorstwa. Od roku 2002 Raben świadczy w naszym kraju również specjalny rodzaj swoich usług  przesyłek, Fresh Logistics.

Oferta firmy kurierskiej Raben

Obecnie przedsiębiorstwo Raben realizuje w naszym państwie bardzo szeroki zakres usług transportowych – począwszy od tradycyjnych usług kurierskich i transportu droga tradycyjną, po transport morski i powietrzny przesyłek. Firma współpracuje z firmami z bardzo wielu różnych branż, zarówno spożywczych, kosmetycznych, jak i chemicznych. Raben specjalną troskę przykłada do logistyki produktów świeżych, określaną przez firmę jako Fresh Logistics. Oferuje również transport całopojazdowy i intermodalny.

W ofercie polskiej filii firmy znajdują się zarówno usługi transportowe na terenie naszego kraju, jak i poza jego granicami, na terenie większości państw Europy. Dotyczy to każdego rodzaju transportu – zarówno tradycyjnego (drogowego), jak i morskiego oraz powietrznego, w tym usług Fresh Logistics.

Usługa Raben East pozwala z kolei na nadanie dowolnego rodzaju przesyłki do Rosji, krajów Europy Wschodniej (Białorusi czy Ukrainy), a także państw Bliskiego Wschodu (Turcji, Iraku, Armenii) oraz Azji środkowej (Mongolii, Turkmenistanu, Uzbekistanu, Kazachstanu). Transport towaru drobnicowego od momentu podjęcia towaru w Polsce może trwać, w zależności od miejsca docelowego, od 3 do 31 dni.

Firma posiada pojazdy przystosowane zarówno do transportu niewielkich przesyłek (kartonów dowolnego rodzaju), jak i ładunków ważących kilka ton. Oferuje także możliwość transportu towarów niebezpiecznych, jak i przechowywania ich w swoich magazynach.

Raben ofertę swoją kieruje zarówno do dużych firm świadczących swoje usługi innym firmom, jak i do niewielkich przedsiębiorstw dostarczających towar klientom indywidualnym. Dzięki usłudze Home Delivery możliwa jest jednorazowa lub stała współpraca w celu dostarczania przesyłek osobom prywatnym, pod ich domowy adres.

Przesyłki kurierskie w firmie Raben

Zasadniczo rzecz biorąc, Raben realizuje dokładnie takie same usługi transportowe, jak każda inna firma kurierska. Klient ma tu możliwość nadać paczkę o praktycznie dowolnych gabarytach, choć rzecz jasna zależy od nich wycena usługi transportowej. Firma obsługuje również niemal każdy rodzaj towaru, począwszy od standardowych produktów, takich jak żywność czy kosmetyki, po towary niebezpieczne, takie jak paliwo czy produkty chemiczne. Transport może być realizowany zarówno w formule B2B (Business to business, czyli z firmy A do firmy B), jak i B2C (Business to consumer – z firmy bezpośrednio do odbiorcy indywidualnego). Zlecenia wymagające przewozu towaru w optymalnych warunkach chłodniczych realizowane są w usłudze Fresh Logistics (dostępne są 2 poziomy usługi: klasyczny – realizacja w temp. 2-6 st. Celsjusza oraz Super Fresh – realizacja w temp. 0-2 st. Celsjusza).

Każdorazowo, klient ma możliwość sprawdzenia aktualnego statusu swojej przesyłki za pomocą dedykowanego panelu użytkownika na stronie przedsiębiorstwa. Możliwy jest także kontakt z pomocnikiem klienta oraz komunikacja EDI zarówno z nadawcą, jak i odbiorcą towaru. Raben udostępnia także klientowi pełną dokumentację dostawy.

 

 

Firmy kurierskie na Polskim rynku.

Firma kurierska DHL     Firma kurierska Inpost     Firma kurierska DPD     Firma kurierska UPS     Firma kurierska GLS     Poczta Polska Pocztex     Inpost Paczkomaty     Paczka w Ruchu      Firma kurierska Fedex      Firma kurierska Raben      Firma kurierska Geis     Firma kurierska Ambro Express     Firma kurierska Meest     Firma kurierska Patron Service     Firma kurierska Schenker     Firma kurierska TNT      Firma kurierska Rohling Suus     Firma kurierska Erontrans     Firma kurierska Hellmann