Paczkomaty Inpost

 

Paczkomaty InPostu to system skrytek pocztowych, który pozwala w dogodny sposób nadawać i odbierać przesyłki. System ten jest bowiem dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu nie trzeba więc dostosowywać się do sztywnych godzin pracy firm kurierskich, ani oczekiwać całymi dniami w domu na przyjście kuriera. Paczkomaty to również wygodne rozwiązanie, z uwagi na fakt, iż są one najczęściej zlokalizowane w łatwo dostępnych miejscach, np. w okolicy osiedlowych sklepów czy stacji benzynowych. Dowiedz się, jak sprawnie nadać i odebrać przesyłkę wykorzystując to innowacyjne i w dodatku ekologiczne rozwiązanie. 

 

Jak poprawnie nadać paczkę w paczkomacie InPost?

 

Przesyłkę możesz nadać na dwa sposoby. Pierwszy zakłada wykorzystanie platformy internetowej. Wówczas wystarczy, że uzupełnisz formularz, w którym podasz adres nadawcy i adres odbiorcy oraz określisz wszystkie parametry dotyczące gabarytów paczki. Po uzupełnieniu wszystkich informacji, usługę musisz opłacić online. Wówczas otrzymasz etykietę, którą koniecznie musisz nakleić na paczkę. Następnie podejdź do paczkomatu i wybierz na ekranie odpowiednią opcję. Zeskanuj kod etykiety, włóż paczkę do skrytki i zatrzaśnij drzwiczki. Drugi sposób zakłada nadanie przesyłki już bezpośrednio w paczkomacie. Wówczas wszelkie dane dotyczące przesyłki wpisz za pomocą ekranu. Za paczkę możesz zapłacić kartą lub Blikiem, a jeśli konkretny paczkomat nie udostępnia takiej opcji, możesz wykorzystać swoje środki z Managera Paczek. Po opłaceniu przesyłki skrytka otworzy się automatycznie. Wówczas umieść paczkę w odpowiednim miejscu i zamknij drzwiczki.

 

Jak odebrać paczkę w paczkomacie InPost?

 

Odbiór paczki również może odbyć się na dwa sposoby. Pierwszy zakłada wykorzystanie aplikacji InPost Mobile, która pozwala maksymalnie skrócić czas obioru. Jeśli Twoja przesyłka zostanie dostarczona do wybranego przez Ciebie paczkomatu, otrzymasz wówczas powiadomienie w aplikacji, iż paczka oczekuje na odbiór. Wtedy wystarczy że podejdziesz do paczkomatu i wybierzesz opcję "Otwórz skrytkę". Skrytka w ten sposób zostanie otwarta. Możesz wówczas wyjąć swoją paczkę, nie zapominając oczywiście o konieczności zamknięcia później drzwiczek. Drugi sposób zakłada wykorzystanie kodu QR lub kodu odbioru. W momencie, kiedy paczka zostanie umieszczona w paczkomacie, otrzymasz wiadomość mailową i SMSową zawierającą sześciocyfrowy kod odbioru oraz kod QR. Podejdź do paczkomatu i wybierz opcję odebrania paczki na ekranie. Przyłóż otrzymany kod QR do czytnika lub wpisz na ekranie swój numer telefonu i otrzymany kod odbioru. Skrytka w ten sposób zostanie otwarta. Zabierz paczkę i zamknij drzwiczki. 

 

Jaki jest czas odbioru paczki z paczkomatu InPost? 

 

Na odebranie przesyłki masz 48 godzin od momentu otrzymania powiadomienia, iż została ona już umieszczona w paczkomacie. Przesyłkę możesz odebrać samodzielnie lub za pośrednictwem zaufanej osoby. Wystarczy, że przekażesz jej właściwy kod QR lub kod odbioru, jaki został do Ciebie wysłany w powiadomieniu. Jeśli jednak 48 godzin to za mało i nie uda Ci się odebrać przesyłki, możesz jednorazowo przedłużyć czas pobytu paczki o dodatkowe 48 godzin. Przedłużenia można dokonać dopiero po upływie 36 godzin. Wystarczy że wyślesz SMS z numeru telefonu, na który przyszło powiadomienie dotyczące odbioru paczki. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie zawierające informację o nowym terminie odbioru. Koszt Przedłużenie terminu wiąże się z opłatą związaną z wysłanym SMS.

 

Rozmiary paczek w paczkomatach:

 

Za pośrednictwem paczkomatów InPostu możesz nadać trzy różne typy przesyłek: 

  • Gabaryt A - mała paczka zawierająca drobne przedmioty, np. kosmetyki lub płytę CD - maksymalne wymiary: 80 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość: 1 mm, maksymalna waga: 25 kg,
  • Gabaryt B - średnia paczka zawierająca nieco większe przedmioty, np. odzież, obuwie lub zabawki o niewielkich gabarytach - maksymalne wymiary: 190 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość: 81 mm, maksymalna waga: 25 kg,
  • Gabaryt C - duża paczka zawierająca większe przedmioty i sprzęty, np. rolki, łyżwy, toster lub mikrofalówkę - maksymalne wymiary: 410 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość: 191 mm, maksymalna waga: 25 kg. 

 

Paczkomaty InPost - Rozwiązanie ekologiczne

 

Paczkomaty InPost to doskonała alternatywa dla osób, którym bliski jest los naszej planety. Przesyłki dostarczane są w jedno miejsce, co pozwala zminimalizować emisję spalin. Zmniejsza się także ilość korków i hałasu, a kurier w ciągu dnia jest w stanie dostarczyć zdecydowanie większą ilość paczek. Odbiorcy również mogą przyczynić się do zwiększania wydajności dostaw, poprzez szybki odbiór paczek. A jeśli odbierzesz przesyłkę po drodze z pracy lub do sklepu, nie wygenerujesz dodatkowego ruchu samochodu. Paczkomaty wspierają więc proekologiczne postawy, które są niezwykle ważne w ostatnim czasie. 

 

 

 

 

Firmy kurierskie na Polskim rynku.

Firma kurierska DHL     Firma kurierska Inpost     Firma kurierska DPD     Firma kurierska UPS     Firma kurierska GLS     Poczta Polska Pocztex     Inpost Paczkomaty     Paczka w Ruchu      Firma kurierska Fedex      Firma kurierska Raben      Firma kurierska Geis     Firma kurierska Ambro Express     Firma kurierska Meest     Firma kurierska Patron Service     Firma kurierska Schenker     Firma kurierska TNT      Firma kurierska Rohling Suus     Firma kurierska Erontrans     Firma kurierska Hellmann