Jak zamówić kuriera w czterech prostych krokach:

 

 

Wypełnij formularz wysyłkowy

 

Wypełnij formularz dla kuriera

 

Wypełnienie formularza sprowadza się do wpisania niezbędnych informacji, dzięki którym będziemy mogli poprawnie zrealizować zamówienie. Nasz formularz jest zbudowany w taki sposób że cały czas kontrolujesz koszt usługi. Zaznaczając dodatkowe opcje, cena zmienia się "na żywo" dzięki czemu cały czas znasz końcową cenę przesyłki. Rejestrując się i korzystając z panelu klienta masz możliwość dodawania adresów do książki adresowej, przez co oszczędzasz czas, jeśli często wysyłasz do stałych kontrahentów.

 

Opłać przesyłkę

 

Opłać przesyłkę kurierską

 

Płatności za usługę, realizowane są w trakcie zamawiania kuriera lub rozliczane są okresowo*. Na początku będziesz miał możliwość dokonania płatności robiąc przelew internetowy, czyli najwygodniejszy i najszybszy sposób na dokonywanie płatności przez internet obsługiwany przez zaufaną firmę dotpay.pl.

* Jeśli wysyłasz regularnie, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o rozliczaniu raz w miesiącu bez koniecznosći opłacania każdej przesyłki

 

Wydrukuj etykietę i zaplanuj datę podjazdu kuriera.

 

wydrukuj etykietę dla kuriera

 

Po pomyślnym przebiegu dwóch pierwszych kroków, na Twoim monitorze wyświetlą się ważne i potrzebne linki:

  • Wydrukuj etykietę 1 - Kliknij aby wydrukować etykietę
  • Ustal termin odbioru - Kliknij aby ustalić zalecaną datę przyjazdu kuriera.

Po ustaleniu terminu przyjazdu kuriera, możesz przygotować swoją przesyłkę. Przygotowaną i oznaczoną przesyłkę odłóż na bok i zajmij się swoimi sprawami. Przy przekazaniu przesyłki poproś o pokwitowanie kuriera na kopii etykiety. Jest to Twój dowód nadania przesyłki na podstawie tego dowodu możesz złożyć reklamację jeśli twoja przesyłka nie dotarłaby na miejsce.

 

Zapakuj przesyłkę i czekaj na kuriera.

 

przygotuj przesyłkę i czekaj na kuriera

 

W zależności od zawartości przesyłki użyj najlepiej sztywengo kartonu odpowiedniego wypełniacza do zabezpiecznenia przesyłki wewnątrz.
Przy przekazaniu przesyłki kurierowi pamiętaj aby od kuriera pobrać potwierdenie nadania np. poprzez podpis kuriera na kopi listu przewozowego.