PRZESYŁKI PALETOWE - KURIER

Serwis Lepszykurier.pl posiada również w swojej ofercie możliwość wysyłki przesyłek paletowych. Przesyłki paletowe służą do wysyłania przedmiotów ciężkich jak również dużych gabarytów. Przy dużej wadze towaru w wielu przypadkach korzystniej cenowo prezentuje się przesyłka paletowa kurierem niż kilkanaście przesyłek lżejszych. Przesyłki paletowe poza możliwością wyłania ciężkich przedmiotów (nawet do 1000 kg) i większych gabarytów dają niektórym przedmiotom większe bezpieczeństwo w czasie transportu. Wszelkie AGD przykładowo kuchenki, lodówki, pralki, meble powinny być wysyłane tego typu transportem. Przedmioty tego typu są szczególnie narażone na uszkodzenia w transporcie. Przesyłki paletowe nie są obracane do góry nogami jak również prawidłowo zapakowany towar na palecie (nie wystający poza obrys palety) uniemożliwia kontakt z innymi przesyłka mi w czasie transportu.

 

Tanie przesyłki paletowe kurierem

Lepszykurier.pl ma w swojej ofercie tanie przesyłki paletowe. Wysyłka palety odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów i w najlepszych cenach. Zaufaj profesjonalistom i wysyłaj palety razem z nami.

Tanie przesyłki paletowe realizujemy na terenie całego kraju i zagranicą. Dzięki prostemu formularzowi wyceń przesyłkę palety.

 

Tani Kurier - paleta - rodzaje palet:

 

Paleta standardowa tzw. euro (120cm x 80 cm)

Jest to przesyłka paletowa o podstawie 120x 80 cm i maksymalnej wysokości 200 cm wraz z paletą. Jest to najczęściej wysyłana przesyłka paletowa.

Firmy przewozowe traktują takie przesyłki jako standardowe. Pamiętaj aby waga palety nie przekraczała 1000 kg.

 

Paleta niestandardowa.

Są to przesyłki większe niż standardowe czyli o większej podstawie niż 120x80 cm. Tego typu przesyłki są dużo droższe.

Za niestandardową przesyłkę może zostać uznana również przesyłka paletowa:

- za której obrys wystaje towar

Towar nie powinien wystawać poza obrys palety na każdej wysokości. Często zdarza się że towar przy podstawie palety nie wystaje a wyżej układany jest nie w pionie i wystaje poza obrys palety. Ma to też szczególne znaczenie na bezpieczeństwo towaru znajdującego sie na palecie. Przy załadunku palet taka przesyłka ulec uszkodzeniu ponieważ palety są do siebie dosuwane.

- o nierównomiernie rozłożonym ciężarze na palecie

Towar powinien być rozkładany równomiernie. Jeśli przedmiot jest mały powinien być umieszczany na środku palety.

- o bardzo delikatnej zawartości

 

Przesyłki paletowe krajowe i zagraniczne

Przesyłki paletowe krajowe realizowane są przez kurierów w obrębie Polski. Wysyłka palet realizowana jest z najdalszych zakątków kraju do odbiorców na terenie całego kraju. Tanie przesyłki paletowe są dostępne dla każdego, a realizujemy je szybko i sprawnie. Zagraniczne przesyłki paletowe podobnie jak to mam miejsce w przypadku przesyłek krajowych odbierane są z każdego miejsca w Polsce i wysyłane praktycznie w każde miejsce w Europie i na świecie.

 

Jak prawidłowo zapakować przesyłkę paletową krajową i zagraniczną.

- towar rozłóż równomiernie na palecie

- odpowiednio przymocuj towar do palety aby był nieruchomy

- elementy znajdujące na palecie nie powinny się ze sobą stykać, to samo dotyczy sytuacji jeśli na palecie znajdą się kartony z zawartością (zawartość w kartonach powinna być oddzielona materiałem amortyzującym)

- zadbaj o to, aby towar nie wystawał poza obrys palety

- jeśli nadajesz paletę standardową kurierem powinna mieć wymiar 120 cm x 80 cm

- ze względów estetycznych jak również dodatkowego umocowania towaru na palecie można ją zabezpieczyć folią strecz

 

Jakim samochodem kurier przyjedzie po moją paletę?

Kurier odbierający i dostarczający palety przyjeżdża zazwyczaj sporym samochodem ciężarowym. Niestety małym busem kurier często nie miałyby możliwości zabrania nawet jednej palety 1000 kg z powodu ograniczeń wagowych takiego samochodu. Większość samochodów paletowych posiada na wyposażeniu windy z możliwością samodzielnego załadunku. Nie jest to jednak wyposażenie wszystkich samochodów kurierów.

 

Wysyłka palety krok po kroku

Zalecamy przeczytanie regulaminu poniżej znajduje się jedynie kilka według nas ogólnych/praktycznych punktów dotyczących wysyłki palety kurierem.

Z doświadczenia wiemy jakie błędy są najczęściej popełniane:

 

1. Zamów przez stronę podając prawidłowe dane (dzięki prawidłowym danym unikniesz dopłaty za weryfikację) zwłaszcza:

- wagi palety

- wymiarów 

- zawartości

- jeśli spełnia warunki nie-standardu to go zaznacz podczas zlecenia

- ubezpiecz jeśli wartość przesyłki tego wymaga

2. Wydrukuj list przewozowy w dwóch kopiach i przy wydaniu przesyłki poproś kuriera o podpis na jednej kopi (to jest twój dowód nadania palety - konieczny w przypadku reklamacji na zaginięcie)

3. Jeśli kurier ma jakieś uwagi do przesyłki przy odbiorze skonsultuj to z nami. Niekiedy lepiej jest zaczekać jeden dzień z wysyłką przesyłki paletowej, niż zrobić to nieprawidłowo.

4. Nie wypisuj listu ręcznego. Serwis wymaga listu wydrukowanego z systemu i jest to bardzo ważne. Kurier i nadawca nie posiadają pełnej wiedzy na temat jak powinien być wypełniony list. Nie posiadają nr płatnika przesyłki. Wypełniając list ręczny narażasz się na zapłacenie za przesyłkę z cennika detalicznego przewoźnika (często bardzo wysokie ceny). Również często zostają pominięte na takim liście dodatkowe usługi lub są zaznaczone inne, które nie powinny. W przypadku reklamacji takiej ręcznej przesyłki przewoźnik powołuje się na podpis na liście potwierdzający zlecenie przez klienta i mamy związane ręce.

5. Wysyłka palety – informacje dla odbiorców:

- terminów doręczeń przesyłek paletowych -  kurierskie przesyłki paletowe posiadają termin doręczenia planowany, nie gwarantowany. Informuj o tym odbiorców/klientów. Nie jest to transport dedykowany, gdzie przesyłka jedzie z punktu A do punktu B. Niektóre rejony nie są obsługiwane codziennie, a w wyniku różnych sytuacji termin może się wydłużyć, co zastrzega sobie przewoźnik w umowie. Jeśli Klient jest świadomy tego nie powinien odmówić odbioru z powodu "nie dostarczenia w terminie", de facto warunki terminu dostawy powinny być określone przy sprzedaży i nie powinny one stawiać Państwa w niewygodnej sytuacji.

- prawidłowy odbiór przesyłki paletowej - podczas odbioru przesyłki Klient powinien dokonać oględzin przesyłki z zewnątrz, a w przypadku delikatnego towaru sprawnie otworzyć przesyłkę przy kurierze i sprawdzić czy coś nie uległo uszkodzeniu. Zgłoszenie uszkodzenia po odjeździe kuriera ogranicza szanse na skuteczne złożenie reklamacji, żeby wręcz nie napisać uniemożliwia ją. W przypadku uszkodzenia na miejscu powinien zostać spisany protokół szkody. W przypadku, gdy kurier odmawia spisania przesyłka nie powinna zostać odebrana. Dopełnienie tych formalności jest obowiązkiem Klienta i również powinno zostać zawarte w regulaminie/umowie sprzedaży.

 

Nakreśliłem Państwu w 5 punktach najbardziej kluczowe kwestie, które nie są codziennością ponieważ opóźnienia nie występują często, a zaginięcia czy uszkodzenia to ogólnie jakiś promil w nadawanych przesyłkach. Nie mniej nie dopełnienie powyższych formalności niesie dla Państwa pewne ryzyko i pomimo, że część osób czytających ten artykuł nigdy nie brało potwierdzenia nadania od kuriera to warto coś na ten temat wiedzieć.