Śledzenie przesyłek

 

Zamówiłeś lub nadałeś paczkę i chciałbyś mieć pewność, że dojdzie w założonym czasie? Twoja przesyłka się spóźnia i chcesz sprawdzić jaka może być tego przyczyna? Jeśli na te pytania odpowiedź brzmi ,,tak" to trafiłeś w idealne miejsce w sieci, które może Ci pomóc!

Śledzenie przesyłek stanowi funkcje dedykowaną nie tylko osobom kupującym, ale również sprzedającym swoje towary za pośrednictwem internetu. Monitoring realizacji zamówienia przez firmę kurierską to doskonałe rozwiązanie, zarówno dla właścicieli niewielkich sklepów internetowych jak i większych witryn, w których można dokonywać zakupów online. Sprawdź co może Ci zaoferować nasza strona!

 

Czym jest śledzenie przesyłek?

 

Monitoring przesyłek jest bezpłatną opcją, oferowaną zarówno przez firmy kurierskie jak i zewnętrzne witryny. Pozwala uzyskać informacje o aktualnym położeniu przesyłki. Celem znalezienia paczki, należy podać jej numer treckingowy w wyszukiwarce na tej stronie. Numer przesyłki jest indywidualnie nadawany dla każdej paczki od sprzedawcy bądź danej firmy kurierskiej. Jego nadanie jest jednocześnie potwierdzeniem rozpoczęcia realizacji zamówienia. Numer przewozowy jest bowiem generowany w formie etykiety przez system, jeszcze przed fizycznym przekazaniem przesyłki kurierowi. 

Opcja śledzenia przesyłki z roku na rok staje się coraz bardziej popularniejsza. Na ten stan rzecz wpływ ma nie tylko zwiększone zainteresowanie stałym korzystaniem z internetu. Monitoring paczek ma bowiem wiele przydatnych funkcji, zarówno dla sprzedawcy jak i nabywcy. 

 

Śledzenie paczek - zalety dla klienta

 

Głównym zadaniem funkcji monitoringu przesyłki jest dostarczanie informacji o tym gdzie dana przesyłka aktualnie się znajduje. Ze względu na to, iż opcja śledzenia paczek jest coraz popularniejsza, każda firma kurierska dokonuje wszelkich starań, aby status przesyłek był czytelny. Aktualizacja miejsca przebywania przesyłki zmienia się najczęściej wówczas, gdy paczka trafia do węzła ekspedycyjno-rozdzielczego (WER) bądź w innych przypadkach, w których jest ona skanowana. Może więc być to moment wydania kurierowi paczki do doręczenia. W takich przypadkach dokonuje się bowiem skanowania numeru treckingowego.

Największym atutem śledzenia paczek dla klienta jest fakt, iż ma on kontrolę nad całym procesem. Po otrzymaniu numeru przesyłki ma możliwość upewnienia się, że sprzedawca wydał paczkę firmie przewozowej, a więc dokonał realizacji zamówienia. Dodatkowo, nabywca może przewidzieć przybliżony termin dostawy. O ile nie ma to większego znaczenia w kontekście paczek krajowych, tak w przypadku przesyłek zagranicznych odgrywa to niekiedy kluczową rolę. Poznanie dnia dostawy pozwala adresatowi przygotować się na przyjęcie kuriera, czyli zaplanować swój pobyt w domu w danych godzinach. 

 

Monitoring przesyłki - co zyskuje sprzedawca?

 

W dzisiejszej rzeczywistości firma, która nie oferuje swoim klientom możliwości śledzenia paczki staje się mniej wiarygodna. Każdy nabywca bowiem chciałby mieć pewność, iż zamówiony produkt trafi w jego ręce. Brak monitoringu paczek może więc być przyczyną odczuwania niepokoju, a w dłuższej perspektywie wpłynąć na obniżenie się liczby konsumentów. Warto też pamiętać, iż problemy z przesyłką stanowią częsty powód utraty klienta, poprzez jego odejście do konkurencji. 

W związku z tym, sprzedawca oferujący śledzenie paczek przez nabywców stawia siebie w znacznie korzystniejszym świetle. Dzięki zaoferowaniu klientowi tej opcji zyska on w jego oczach znacznie większe poczucie zaufania. W takim przypadku nabywca może nawet być skory poczekać na przesyłkę nieco dłużej. Ponadto, jeśli będzie on miał wgląd w informacje na temat przesyłki to istnieje duże prawdopodobieństwo, iż nie będzie przesyłał do sprzedawcy zbędnych maili bądź telefonował w tej sprawie. Zaoferowanie możliwości śledzenia paczki jest więc źródłem oszczędności, nie tylko czasu sprzedawcy, ale również pracowników. 

Jeśli chcesz upewnić się gdzie znajduje się Twoja przesyłka - sprawdź to za pośrednictwem naszej wyszukiwarki. Wystarczy, że wpiszesz numer nadania paczki, a otrzymasz wszelkie niezbędne informacje na temat jej położenia. 

Śledź przesyłkę wybranej firmy:

Śledzenie DHL    Śledzenie Inpost     Śledzenie Inpost Paczkomaty     Śledzenia Fedex      Śledzenie UPS     Śledzenie GLS     Śledzenie paczka w Ruchu     Śledzenie DPD     Śledzenie Poczta Polska    Śledzenie Raben     Śledzenie Geis     Śledzenie Ambro Express    Śledzenie Meest     Śledzenie Patron Service    Śledzenie Pocztex 48     Śledzenie Schenker     Śledzenie TNT     Śledzenie Rohling Suus     Śledzenie Erontrans     Śledzenie Hellmann