Śledzenie przesyłek w Poczta Polska.

 

Śledzenie przesyłek - po co i komu jest to potrzebne? 

Możliwość śledzenia przesyłek jest ważna dla dwóch stron. Dzięki niej klient wie, gdzie obecnie znajduje się jego przesyłka lub jaki jest jej status (np. wysłana, w doręczeniu itd.). Jest to też duże ułatwienie w razie uszkodzenia lub zaginięcia paczki - będzie znane ostatnie miejsce jej pobytu. Z kolei dla firmy kurierskiej/pocztowej śledzenie przesyłek sprawdza się w przypadku problemów z przewoźnikiem lub w razie uszkodzenia transportowanego towaru. 

Gdzie i jak monitorować przesyłki? 

Na stronie Poczty Polskiej  lu za pośrednictwem naszej strony lepszykurier.pl wystarczy podać numer zarejestrowanej przesyłki, który jest podany na potwierdzeniu nadania. Ważne jest to, żeby przy wpisywaniu liczb nie robić odstępów ani żadnych znaków, np. nawiasów, przecinków itp., ponieważ pojawi się komunikat, że taka paczka nie istnieje lub numer jest błędnie wpisany. 

Etapy śledzenia przesyłek

Jeżeli numer przesyłki jest prawidłowo wpisany, to wtedy pojawią się wszystkie dane oraz historia transportu przesyłki. Jest również informacja dotycząca statusu przesyłki, która pokazuje, na jakim etapie znajduje się paczka - czy dopiero zarejestrowano dane, przekazano kurierowi lub może przekazano już do doręczenia. Jeżeli przesyłka musiała minąć parę punktów pocztowych to obok historii doręczenia mogą pojawić się nazwy miejscowości oraz czas, w którym dana paczka została przekazana innym przewoźnikom. 

Jak śledzić zagraniczne przesyłki? 

Śledzenie zagranicznych przesyłek nie różni się od tych krajowych. Wystarczy wpisać numer paczki i sprawdzić status oraz etap podróży transportowanej przesyłki. Jeżeli jednak numer jest prawidłowo wpisany, a dane się nie wyświetlają to można odwiedzić strony operatorów zagranicznych, na których znajduje się szczegółowy opis dotyczący wysyłek. 

 

 

 

Śledź przesyłkę wybranej firmy:

Śledzenie DHL    Śledzenie Inpost     Śledzenie Inpost Paczkomaty     Śledzenia Fedex      Śledzenie UPS     Śledzenie GLS     Śledzenie paczka w Ruchu     Śledzenie DPD     Śledzenie Poczta Polska    Śledzenie Raben     Śledzenie Geis     Śledzenie Ambro Express    Śledzenie Meest     Śledzenie Patron Service    Śledzenie Pocztex 48     Śledzenie Schenker     Śledzenie TNT     Śledzenie Rohling Suus     Śledzenie Erontrans     Śledzenie Hellmann