Poczta Polska

 

Nie da się ukryć, że dotychczas Poczta Polska kojarzyła się raczej ze staroświecką, twardą strukturą. Wydawać by się mogło, że ta działająca od wieków firma, nie jest wstanie już niczym zaskoczyć klientów. Często wspominało się o przywiązaniu do tradycji i unikaniu wszelkich nowinek. Jednak pocztowy gigant postanowił pójść wraz z postępem i innowacjami, oferując swoim klientom, coraz to nowsze rozwiązania, które nie jednego mogą zaskoczyć.

 

Wysyłka paczek za pośrednictwem Poczty Polskiej

 

Poczta Polska od last specjalizuje się w nadawaniu i doręczaniu paczek. Oferuje ona przeróżne terminy doręczenia i odbioru, dopasowane do potrzeb klienta, a także wygodny sposób nadania i odbioru. Nie tylko za pośrednictwem dużej ilości punktów, ale także kurier Pocztex, który współpracuje z Pocztą Polska. Dzięki tym udogodnieniom klienci mogą zarówno nadać jak i odebrać paczkę w dogodnym dla siebie miejscu i czasie, wybierając z pośród szerokiej listy dostępnych punktów odbioru. Innowacją wprowadzoną przez pocztowego giganta jest aplikacja: Elektroniczny nadawca. Znacznie usprawniło to proces nadawania paczek, dzięki możliwościom generowania elektronicznych etykiet, dokumentów nadawczych, a także import niezbędnych danych systemowych. Dodatkowo, wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, Poczta Polska uprościła wysyłanie paczek o wadze od 2 kg do 5 kg. Paczka Envleo to rewolucja w nadawaniu paczek. Dzięki temu możemy ją nadać czyli opłacić i odprawić online, a także zlecić priorytetowe przekazanie do placówki pocztowej.

 

Jak zamówić kuriera w Poczcie Polskiej?

 

Pocztex to niezawodny i odpowiedzialny kurier, którego możemy zamówić w ramach usług Poczty Polskiej. Od dawna Pocztex ma opinię najszybszego kuriera pocztowego w systemie "od drzwi do drzwi". Zamówienie tego typu usługi jest niebywale proste. Wystarczy zlecić ją za pośrednictwem formularza online, co jest niezwykle wygodnym sposobem. Jednak w równie wygodny sposób, możemy zamówić kuriera za pośrednictwem telefonu. Poczta Polska oferuje tego typu usługi zarówno dla osób prywatnych jak i dla firm. Podpisując umowę z Poczta Polską zyskujemy przede wszystkim:

  • swobodę w wyborze formy płatności za usługę. Mamy do wyboru płatność gotówkową, bezgotówkową, zlecenie przelewu zarówno z góry i z dołu, jak i zaliczkowo.
  • najkorzystniejszy system opłat za przesyłki. Możliwość ustalenia jednej zryczałtowanej opłaty dla wszystkich nadawanych przesyłek.
  • szeroki wybór narzędzi elektronicznych, dzięki którym wysyłka przebiegnie jeszcze sprawniej.

 

Innowacyjne usługi wprowadzone przez Pocztę Polską

 

Poczta Polska postawiła ostatnio na postęp i innowacje, wprowadzając usługi znacznie ułatwiające nadawanie i odbieranie zarówno listów jak i paczek. Do najważniejszych z nich zaliczamy:

  • e-znaczki- Poczta Polska umożliwia zakup znaczków on line, na wybrany przez nas typ przesyłki i nadrukowanie ich na kopercie. To niezwykłe ułatwienie, szczególnie dla przedsiębiorców wysyłających dużo przesyłek. Każdy klient, który jest zalogowany do usługi, może za darmo umieścić wybrany obrazek na znaczku. 
  • Envelo czyli elektroniczne listy-  musimy szybko nadać list, jednak pod ręką nie mamy ani kartki papieru, ani koperty?. Nic prostszego, Poczta Polska oferuje nadanie listu elektronicznego w systemie Envelo. Jedyne co musimy zrobić, to założyć konto, a także napisać list w formacie PDF.
  • telefonowe pocztówki- to opcja dla wszystkich tych, którym nie wystarczają tradycyjne pocztówki. Aplikacja mobilna umożliwia stworzenie pocztówki online, z własnym krajobrazem i przesłanie jej bezpośrednio do swoich bliskich.
  • automaty pocztowe- placówki oferują automaty pocztowe, które umożliwią automatyczne nadanie przesyłek, a także odebranie ich, w wybranym przez nas punkcie. Wystarczy wybrać opcję "odbiór w punkcie", a paczka lub list będzie tam na nas czekać. 
  • e-zwroty- wielokrotnie zdarza się, że przedmiot zamówiony za pośrednictwem internetu, jednak nie spełnia naszych oczekiwań. Poczta Polska oferuje więc możliwość e-zwrotów. Dodatkowo, jeśli dany sklep ma podpisaną odpowiednią umowę, procedura ta będzie całkowicie darmowa.

 

 

Firmy kurierskie na Polskim rynku.

Firma kurierska DHL     Firma kurierska Inpost     Firma kurierska DPD     Firma kurierska UPS     Firma kurierska GLS     Poczta Polska Pocztex     Inpost Paczkomaty     Paczka w Ruchu      Firma kurierska Fedex      Firma kurierska Raben      Firma kurierska Geis     Firma kurierska Ambro Express     Firma kurierska Meest     Firma kurierska Patron Service     Firma kurierska Schenker     Firma kurierska TNT      Firma kurierska Rohling Suus     Firma kurierska Erontrans     Firma kurierska Hellmann