Geis firma kurierska.

 

Historia niemieckiej firmy kurierskiej Geis

Geis to firma kurierska, która jest częścią międzynarodowego koncernu z siedzibą w Niemczech. Przedsiębiorstwo realizuje różne usługi przesyłek związane z transportem towarów. Działanie w ramach dużej grupy kurierskiej umożliwia firmie Geis sprawne działanie, z zachowaniem najwyższej jakości usług. Wśród realizowanych przez Geis zleceń znajdują się zarówno te, które spełniają kryteria prostych transportów, jak i również te określane jako skomplikowane.

Początki funkcjonowania przedsiębiorstwa datowane są na połowę 1945 roku. Hans Geis, założyciel firmy, realizował wówczas kursy transportowe z użyciem starej ciężarówki. Trzy lata później, po uzyskaniu urzędniczych zgód, Geis zakłada biuro działające na terenie lokalnego sklepu w Baumbachu. Kolejne lata przynoszą firmie intensywny rozwój. W latach 1950-1959 flota kuriera powiększa się do przeszło 20 pojazdów, realizujących kursy głównie w okolicach Norymbergi. W połowie lat 60 rozbudowuje się pierwszy port przeładunkowy, z którego będą korzystać pracownicy firmy. Po 1970 roku zauważalne jest przeorientowanie przedsiębiorstwa na nowoczesny tryb czasu. Usprawniono gałęzie magazynowania, spedycji czy zwiększono nakład finansowy na wdrażanie nowych technologii poprawiających wydajność pracy. To także okres wejścia firmy Geis na międzynarodowy rynek. Oprócz działalności na Dalekim Wschodzie, firma inwestuje głównie na rynku Europy Wschodniej, przede wszystkim w Czechach. Niemieckie przedsiębiorstwo w 2006 roku przejęło jedną z firm transportowych działających także na polskim rynku. W 2014 roku Geis rozszerzył siatkę działalności w Polsce o kolejne punkty. Ostatnim etapem w historii firmy, która również i dziś prężnie się rozwija, był rebranding. Wszystkie spółki ujednolicono i nadano im jedną nazwę - Geis.

Przesyłki kurierskie realizowane przez Geis

Firma kurierska Geis realizuje nowoczesne działania o charakterze logistycznym. Jednym z założonych celów jest bycie na bieżąco ze wszelkimi nowinkami technologicznymi. Firma przystosowuje się do nowoczesnych trendów i innowacyjnych systemów transportowych. Współpraca na światowym rynku gwarantuje kompleksowe realizowanie przesyłek. Polski oddział firmy kurierskiej Geis zatrudnia ok. 500 pracowników rozdysponowanych w 21 punktach logistycznych. Wśród realizacji znajdują się zlecenia dotyczące transportu paletowego oraz indywidualnego, transportu pojazdów, logistyki kontraktowej. Geis zajmuje się także rozwojem, produkcją i dostawą opakowań. Globalna siatka działań umożliwia także funkcjonowanie w transporcie morskim oraz lotniczym.

Firma kurierska Geis - oferta firmy

W ofercie Geis znajduje się realizacja zleceń w pięciu głównych dziedzinach. Pierwszą z nich jest dokonywanie przesyłek paletowych. Są one realizowane zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym. Intuicyjna forma kontaktu z obsługą firmy umożliwia dokonywanie ekspresowych wycen przesyłek międzynarodowych. Drugą dziedziną działalności jest transport cało-pojazdowy. Jest on szczególnie przydatny w przypadku przesyłek cięższych, niż 2,5 tony. Wśród podstawowych usług z zakresu tego rodzaju transportu wyróżnia się m.in. odbiór oraz dostawę przesyłek na zlecenie, transport przesyłek ADR. Możliwe jest dostosowywanie temperatury do wymagań klienta (o ile przesyłka tego wymaga). Geis obsługuje także wszystkie usługi celne dla przesyłek spoza granic Unii Europejskiej. Trzecią gałęzią funkcjonowania firmy kurierskiej Geis jest transport o charakterze globalnym. Mowa tutaj o formach transportu: morskim oraz lotniczym. Geis całościowo organizuje ten rodzaj transportów, w tym również ładunków wielkogabarytowych. Czwarty dział to logistyka kontraktowa - zapewniająca szerokie spektrum możliwości, od magazynowania, poprzez usługi dodatkowe, zarządzanie opakowaniami czy logistykę dystrybucji, aż po outsourcing i personalne usługi logistyczne. Piątą częścią działalności jest zarządzanie opakowaniami - profesjonalne pakowanie towarów w materiały drewniane i kartonowe.

 

 

Firmy kurierskie na Polskim rynku.

Firma kurierska DHL     Firma kurierska Inpost     Firma kurierska DPD     Firma kurierska UPS     Firma kurierska GLS     Poczta Polska Pocztex     Inpost Paczkomaty     Paczka w Ruchu      Firma kurierska Fedex      Firma kurierska Raben      Firma kurierska Geis     Firma kurierska Ambro Express     Firma kurierska Meest     Firma kurierska Patron Service     Firma kurierska Schenker     Firma kurierska TNT      Firma kurierska Rohling Suus     Firma kurierska Erontrans     Firma kurierska Hellmann