TNT firma kurierska.

 

Historia firmy kurierskiej TNT

Firma kurierska TNT datuje początek swojej działalności na rok 1946, kiedy to została założona w Sydney przez Kena Thomasa. Nazwa odnosiła się bezpośrednio do swojego założyciela i jej rozwinięciem jest Thomas Nationwide Transport. Chociaż już pierwotne założenia zakładały rozszerzenie oferty z transportów na terenie kontynentu australijskiego do logistyki międzynarodowej, tak olbrzymi sukces globalny przerastał wszelkie oczekiwania władz spółki. Tym, co wyróżniało firmę od innych była szybkość realizacji oferowanych usług i wszechstronność jaką proponowano, zarówno w typie przesyłek, jak i wykorzystywanym do ich wysyłki transporcie. Krokiem milowym ku spełnieniu tych dwóch składowych współczesnego sukcesu było wprowadzenie przez władze spółki przesyłek lotniczych, co nastąpiło stosunkowo szybko. Działalność na terenie Europy TNT rozpoczęło w 1973 roku, oferując już wtedy usługi transportowe i przewozowe własnymi liniami lotniczymi w dwustu krajach świata. W Polsce TNT pojawiło się tuż po otwarciu gospodarki na rynek zagraniczny, niedługo po upadku komunizmu, bo w roku 1992. Kwitnący kapitalizm świetnie synchronizował się z ofertą firmy, która wchodząc na rodzimy rynek przejęła transportową Evimar. Dzisiaj firma TNT jest potentatem na rynku przesyłek kurierskich oferując iście ekspresowe dostarczenie przesyłki nawet w ciągu jednej nocy z Polski do innego kraju Europy. 

Jakie przesyłki realizuje firma TNT

Dwiema, głównymi grupami przesyłek są wysyłki ekspresowe i ekonomiczne. Pierwsza z nich, czyli tzw. Express jest usługą, która zapewnia dostarczenie przesyłki już następnego dnia rano z możliwością wyboru granicy czasowej dotarcia kuriera na miejsce, co znacznie ułatwia dopasowanie planu dnia do wizyty kuriera z planem dnia. Druga opcja - Economy Express chociaż nieco wydłużona, to dużo tańsza. Co ważne, to że na przesyłkę należy czekać dłużej niż na tę wysyłaną w wariancie ekspresowym czas ten nie odbiega od wysokich standardów firmy. Czas dostarczenia takiej przesyłki jest szacowany na dwa dni lub więcej i warianty czasowe jakie oferuje firma w tym przypadku. Poza tymi dwiema grupami ofertowymi jest jednak jeszcze szereg innych, które w swojej ofercie ma firma TNT. Są nimi tzw. usługi specjalne wykorzystujące nieco niekonwencjonalne rozwiązania transportowe dostosowane do indywidualnych potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

Jakie usługi realizuje firma

Szeroka oferta firmy kurierskiej TNT chociaż opiewa na powszechne usługi kurierskie i przewozowe znacznie różni się od oferty firm konkurencyjnych. Wynika to z faktu spersonalizowanego podejścia do każdego zlecenia. Nie straszne im przesyłki wyjątkowo delikatne, wielkogabarytowe, czy takie, które muszą dotrzeć do adresata możliwie najszybciej. W TNT szuka się rozwiązań, a nie wytłumaczeń. Dzięki takiej strategii firma wykreowała szeroką gamę rozwiązań dla niestandardowych przesyłek oferując możliwość kontroli nad pojazdem jakim przewożona będzie nasza przesyłka, wraz z temperaturą jaka będzie w nim obowiązywać; dedykowanego kuriera, który podróżując najbliższym komercyjnym osobiście zadba o los powierzonej mu paczki; charter lotniczy, który sprawdzi się w przypadku przesyłek wielkogabarytowych, ciężkich, lub takich, które łatwe ulegają popsuciu; Next Flight Out, dzięki której to usłudze łączącej najbliższy lot komercyjny z wszelkimi usługami transportu drogowego przesyłka dotrze do odbiorcy tego samego, lub następnego dnia; Special Express - możliwie najszybszą metodę doręczenia analizowaną przez wykwalifikowanych pracowników firmy TNT; oraz Fracht Lotniczy, będący budżetowym rozwiązaniem idealnym dla przesyłek bez priorytetu szybkiego doręczenia, które nie mieszczą się w ramach standardowych kształtów i rozmiarów. Bez względu na wielkość, kształt, priorytet dostarczenia, czy miejsce na świecie, do którego ma dotrzeć przesyłka, firma TNT jest w stanie zapewnić zintegrowany transport na każdym z etapów wysyłki.

 

 

Firmy kurierskie na Polskim rynku.

Firma kurierska DHL     Firma kurierska Inpost     Firma kurierska DPD     Firma kurierska UPS     Firma kurierska GLS     Poczta Polska Pocztex     Inpost Paczkomaty     Paczka w Ruchu      Firma kurierska Fedex      Firma kurierska Raben      Firma kurierska Geis     Firma kurierska Ambro Express     Firma kurierska Meest     Firma kurierska Patron Service     Firma kurierska Schenker     Firma kurierska TNT      Firma kurierska Rohling Suus     Firma kurierska Erontrans     Firma kurierska Hellmann