Inpost firma kurierska

 

Założycielem firmy obecnej kurierskiej Inpost w 2006 roku jest Rafał Brzoska. To on wpadł na pomysł zorganizowania w Polsce sieci samoobsługowych paczkomatów, działających 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Start kuriera Inpostu zbiegł się w czasie ze stajkiem listonoszy w Polsce. Tylko Poczta Polska miała monopol na dostarczanie listów o masie mniejszej niż 50 gramów. Brzoska wpadł na pomysł, by listy dociążać piećdziesięciogramową blaszką z logo firmy, co miało pozwolić na omionięcie monopolu  państwa. Obecnie usługi pocztowe w zakresie listów nie są już realizowane przez Inpost.

 

Kurier Inpost – opis usług pocztowych i spedycyjnych

 

Kurier Inpost jest żywym dowodem na to, jak polska firma kurierska może stać się prawdziwym i przede wszystkim niezależnym, skutecznym operatorem przesyłek pocztowych. Swego czasu, Inpost stał się jedną z większych konkurencji rynkowych dla Poczty Polskiej. Inpost wygrał również przetarg na dostarczanie przesyłek sądowych i administracyjnych – przez jakiś czas zawiadomienia, wyroki, wezwania i inne procesowe dokumenty były dostarczane do stron wysłane za pośrednictwem kurierów Inpost. Firma ta jest dość świeża na rynku. Działa w Polsce o 2006 roku. Inpost jest obecnie w stanie obsłużyć ponad  500 miast na terenie Polski, ale warto dodać, że działa z sukcesami również na Ukrainie, a na celowniku ma również propagowanie swoich maszyn do nadawania i odbioru przesyłek również w Emiratach Arabskich, Brazylii i Chile. Inpost największą popularność zdobył właśnie dzięki innowacyjnym maszynom, które strategicznie rozlokowane na ternie całego kraju pozwalają na wygodny odbiór paczki w tzw, paczkomacie. W sakli miesiąca, Inpost dostarcza nawet 6 milionów przesyłek.

 

Oferta Kuriera Inpost 

 

Jeśli chodzi o zakres usług, Inpost oferuje dostarczenie paczek nawet na następny dzień roboczy na ternie całej Polski. Według cennika, dopuszczalna waga przesyłki może wynieść od 50 gramów do 50 kilogramów. Ceny są bardziej zbliżone do opłat Poczty Polskiej, dalej im do kosztów przesyłek kurierskich. W porównaniu z prawdziwą konkurencją – Poczta Polską – ceny są bardzo atrakcyjne a obecność paczkomatów do których można zarówno wysłać jak i odebrać przesyłkę zdecydowanie gwarantuje bezsporną przewagę. Inpost współpracuje również z platformą Allegro, dzięki czemu, przy dokonywaniu zakupów online można skorzystać z opcji Allegro Inpost min. dla paczkomatów.

 

Dodatkowe usługi

 

Firma kurierska Inpost przewiduje również wiele opcji dodatkowych, które obejmują takie opcje jak ubezpieczenie przesyłki, wysłanie potwierdzenia doręczenia paczki/listu oraz możliwość zakupienia firmowych opakowań – bezpiecznych i wytrzymałych kopert i większych, łatwych do złożenia kartonów na paczki. Przesyłkę można nadać zarówno wzywając doręczyciela Inpost, jak i zrobić ro samodzielnie w wytypowanych Punktach Obsługi Klienta. Podobnie jak na poczcie u kuriera po nadaniu przesyłki nadawca otrzyma oryginalny numer nadania, dzięki któremu może monitorować jej status. Firma Inpost oferuje również dodatkowo płatną usługę Express – warunkiem wywiązania się doręczyciela z ustalonego terminu doręczenia, jest złożenie przesyłki przez nadawcę do określonej godziny.

 

Paczkomaty Inpost

 

Rodzimy Inpost bardzo dynamicznie się rozwija. Największą popularność zyskał dzięki zmonopolizowaniu rynku polskich paczkomatów. Większość sklepów internetowych umożliwia swoim klientom skorzystanie z tego rodzaju usługi. Jest ona szybka, tania i wygodna. Odbiorca nie musi czekać określonego dnia w domu na kuriera. Zamiast tego, w dogodnym dla siebie dniu o dowolnej porze może samodzielnie odebrać przesyłkę z paczkomatu. Kolejną zaleta jest to, że w porównaniu do wysyłek kurierskich, wysyłka do paczkomatu Inpost jest z reguły tańszą opcją. Minusem może być natomiast brak paczkomatu w mniejszych miejscowościach, lub jego odległość od miejsca zamieszkania. Poza tym, taka forma przesyłek pocztowych ma praktycznie same plusy i idealnie współgra z dynamicznym rytmem życia i częstym brakiem czasu wielu osób.

 

 

 

 

Firmy kurierskie na Polskim rynku.

Firma kurierska DHL     Firma kurierska Inpost     Firma kurierska DPD     Firma kurierska UPS     Firma kurierska GLS     Poczta Polska Pocztex     Inpost Paczkomaty     Paczka w Ruchu      Firma kurierska Fedex      Firma kurierska Raben      Firma kurierska Geis     Firma kurierska Ambro Express     Firma kurierska Meest     Firma kurierska Patron Service     Firma kurierska Schenker     Firma kurierska TNT      Firma kurierska Rohling Suus     Firma kurierska Erontrans     Firma kurierska Hellmann