DPD firma kurierska

 

Firma kurierska DPD jest znana na arenie międzynarodowej. Mało osób zdaje sobie sprawę, że swoją działalność rozpoczęła na polskim rynku od spółki z polskim kapitałem! Do  2004 roku, marka DPD funkcjonowała pod nazwą Masterlink Express. Dynamiczny rozwój i wpływ zagranicznych udziałowców sprawił, że w dniu dzisiejszym , DPD jest jedną z chętniej wybieranych firm kurierskich i jednocześnie, według statystyk – jednym z liderów polskiego rynku usług kurierskich.

 

Innowacyjne rozwiązania w DPD

 

DPD w 2015 roku zmieniło całkowicie swój wizerunek, stawiając na nowoczesność zarówno pod kątem identyfikacji wizualnej marki jak i innowacyjność usług. DPD jest pierwszą w Polsce firmą oferującą usługi kurierskie, za które można zapłacić kartą. Wszystko to za sprawą wyposażenie kurierów w terminale płatnicze. Jeszcze do niedawna nie było to możliwe! Mało tego, DPD do użytku swoich klientów, którzy nie chcą lub nie mogą przyjąć kuriera w miejscu dostawy, oddało specjalne punkty odbioru o nazwie DPD Pickup. Po złożeniu takiej dyspozycji kurier umieści przysyłkę w specjalnym punkcie. Jej odbiór będzie możliwy po wpisaniu specjalnego kodu, który zostanie wysłany za pośrednictwem wiadomości SMS. W Polsce, na chwilę obecną istnieje pond 1 400 takich punktów. To jeszcze nie koniec innowacyjnych rozwiązań. Za przesyłkę pobraniową, oprócz karty można zapłacić tak zwanym BLIKiem, czyli szybką płatnością, która wymaga jedynie posiadania telefonu komórkowego z zainstalowaną aplikacją płatności mobilnych.

 

Usługi firmy DPD

 

Ceny przesyłek różnią się w zależności od wagi paczki i jej priorytetowości.  DPD umożliwia również przesyłanie palet. Dostępne są również opcje takie jak np. ubezpieczenie przsyłki, podjęcie dwóch prób doręczenia, oraz możliwość monitorowania przesyłki przez Internet jest bezpłatne. Warto dodać, że ceny są elastyczne – w przypadku większej liczby paczek lub stałej współpracy – koszt pojedynczej przesyłki może być niższy.

 

Jeśli chodzi o opłaty dodatkowe to można je doliczyć do ceny standardowej przy skorzystaniu z opcji takich jak np.:

 

  • ubezpieczenie przesyłki (nawet do 5000 000 złotych)
  • pobranie, czyli umożliwienie odbiorcy zapłacenie za towar bezpośrednio u kuriera
  • Dostarczenie przesyłek w godzinach wieczornych, w soboty, niedziele i święta
  • Doręczenie z wyraźnym zaznaczeniem przekazania przesyłki do rąk własnych adresata

 

DPD pozostaje na podium europejskich firm kurierskich. W ciągu każdego dnia DPD, przekazuje odbiorcom prawie 5 milionów przesyłek na całym świecie. Filozofią formy jest przyjazne i empatyczne podejście do klienta z zachowaniem najwyższej jakości usług.

 

Podsumowanie informacji o DPD

 

Podsumowując, firma kurierska DPD posiada ponad 50 oficjalnych oddziałów w Polsce, które rozlokowane są we wszystkich większych miastach i mniejszych miejscowościach. Ich lokalizacja jest strategicznie rozlokowana, żeby możliwe było bezproblemowe i szybkie dostarczenie paczek na terenie całego kraju. Warto również wspomnieć, że DPD posiada również ponad 400 filii w aż 30 krajach na terenie całej Europy. Usługi DPD obejmują również sieci lotnicze. Dzięki temu, nawet jedna, skromna przesyłka, może trafić aż do 220 krajów całego świata. Wprowadzanie nowych technologii i dość konkurencyjne ceny mogą zagwarantować marce DPD pozostanie w ścisłej czołówce polskich firm oferujących profesjonalne usługi kurierskie.

 

 

 

 

Firmy kurierskie na Polskim rynku.

Firma kurierska DHL     Firma kurierska Inpost     Firma kurierska DPD     Firma kurierska UPS     Firma kurierska GLS     Poczta Polska Pocztex     Inpost Paczkomaty     Paczka w Ruchu      Firma kurierska Fedex      Firma kurierska Raben      Firma kurierska Geis     Firma kurierska Ambro Express     Firma kurierska Meest     Firma kurierska Patron Service     Firma kurierska Schenker     Firma kurierska TNT      Firma kurierska Rohling Suus     Firma kurierska Erontrans     Firma kurierska Hellmann