DHL firma kurierska

 

Firma kurierska DHL jest bez wątpienia liderem na ogólnoświatowym rynku firm specjalizujących się w przesyłkach kurierskich. Jej historia sięga 1969 roku. Skrót swojej nazwy zawdzięcza pierwszym literom nazwisk jej założycieli – Dalseya, Hillbloma i Lynna. Trzej wspólnicy, na pierwszym etapie planowania swojego biznesu, zakładali wyłącznie obsługę lotniczą. Jednakże z uwagi na spore zainteresowanie ich usługami i dużym zapotrzebowaniem na szybkie przesyłki międzynarodowe (a także krajowe), DHL zaczęło rozszerzać swoją ofertę. Stopniowo, sukcesywnie zwiększali obszar swojego działania, doręczali paczki i dokumenty do różnych stanów. Ważną datą w rozwoju spółki DHL był 1983 rok, w którym DHL stał się pionierem usług kurierskich w krajach wschodniej części Europy a z czasem także i w Polsce. W 2003 roku, firma przeszła gruntowną rewolucję, w której ustanowiła logo oraz słynną i niezaprzeczalnie kojarzoną z marką żółto-czerwoną kolorystykę. Obecnie DHL stanowi integralna część światowego giganta logistycznego – Deutsche Post DHL.

 

Zasięg działania DHL

 

Firma kurierska DHL może poszczycić się jednym z największych zasięgów terytorialnych. Przesyłkę można wysłać aż do 220 całego świata. Marka szczyci się obsługa jednego z największych zakresów kodów pocztowych na całej kuli ziemskiej. Bez wątpienia działa globalnie – w tym wypadku nie ma tu mowy o zwrotach marketingowych. Obsługuje łącznie ponad 8 milionów klientów. Oprócz tego DHL współpracuje z najważniejszymi i największymi portami lotniczymi , dzięki temu przesyłka może dosłownie w kilka dni dotrzeć na drugi koniec świata. DHL jest również poważnym, dużym pracodawcą. Zapewnia miejsca pracy ponad 100 tysiącom pracowników. Zarówno doświadczenie wynikające z kilkudziesięciu lat w branży jak i zasięg działania DHL stawiają go na pierwszym wśród wszystkich firm kurierskich na całym świecie.

 

Oferta przesyłek kurierskich DHL

 

Podobnie jak w przypadku wszystkich ofert, ceny są tak szerokie jak wiele jest rodzajów i gabarytów przesyłek.. Szczegółowy cennik poszczególnych pozycji można zaleźć na firmowej stornie DHL. Przesyłki można skategoryzować. DHL stosuje następujące podziały:

  • DHL Domestic Standard_1-1 – przesyłka standardowa kopertowa, lub paczkowa
  • DHL Domestic Express 12:00 lub do 9:00 – obejmuje przesyłki przyspieszone z określonym terminem dostarczenia do odbiorcy
  • DHL Economy Select – opcja ta obejmuje przesyłki paletowe, jest często wykorzystywana przez firmy zajmujące się sprzedażą wielkogabarytowych towarów, lub specjalizujące się w sprzedaży hurtowej (magazyny, producenci itp.)
  • DHL Express Worldwide – szybka, międzynarodowa przesyłka paczki. Cena uzależniona jest od ciężaru i miejsca przeznaczenia
  • DHL Express Envelope – Szybka i bezpieczna przesyłka dokumentów – kopertowa

Podobnie jak większość form kurierskich, cennik jest elastyczny. Regularna współpraca z DHL pozwala na otrzymanie bardziej atrakcyjnych cen niż ogólnodostępne. Oprócz standardowych cen, w przypadku wybrania dodatkowych opcji oferowanych przez DHL, cena za paczkę może wzrosnąć. Do płatnych usług zalicza się np. ubezpieczenie do kwoty 50 000 złotych, pobranie, doręczanie przesyłki w godzinach wieczornych, dostarczenie kopii listu przewozowego z podpisem adresata, dostarczenie paczki w sobotę i święta i innego rodzaju, różne odpłatne udogodnienia, przewidziane w cenniku usług DHL. Bezpośrednio w DHL można również zamówić wygodne opakowania – foliopaki, które mogą ułatwić wysyłkę, nie tylko dokumentów, ale również innych, nieco większych przedmiotów. Oprócz tego istnieje możliwość łatwej lokalizacji paczki za pomocą funkcji śledzenia oraz powiadomień mailowych i sms o doręczeniu i nadaniu przesyłki. Firma kurierska DHL jest doświadczonym liderem na rynku usług kurierskich. Jej ogromny zasięg i szerokie możliwości spedycyjne stawiają ją na podium branży logistycznej i usług kurieskich.

 

DHL nadanie przesyłki - zamów kuriera 

 

W serwisie lepszykurier.pl możesz nadać przesyłkę firmą DHL obsługujemy tym przewoźnkiem przesyłki do 50 kg bez palety i do 1 tony przesyłki paletowe.

Nadanie przesyłki przez DHL jest bardzo proste i intuicyjne w naszym serwisie. Po wypełnieniu formularza jesteśmy cały czas informowani o cenie za przesyłkę. Dodatkowo możemy skorzytać z takich usług jak:

 

DHL śledzenie przesyłek

 

Po nadaniu przesyłki przesyłkę dhl można śledzić czyli monitorować jej aktualnie położenie dzięki czemu będziemy wiedzieć kiedy ją otrzymamy i gdzie obecnie się znajduje. Śledzić przesyłkę firmy DHL możemy na kilka sposobów:

- w panelu na liście przesyłek (status przesyłki aktualizuje się automatycznie okresowo lub klikając pytajnik przy przesyłce)

- na naszej stronie śledzenia przesyłek wpisując nr przesyłki dhl

 

DHL kontakt

 

Kontakt z firmą DHL jest możliwy poprzez dedykowaną infolinię przewoźnika. Nadając przesyłki w naszym serwisie mogą Państwo kontaktować się z nami (telefonicznie lub poprzez e-mail) w przypadku potrzeby dokonania dyspozycji w DHL lub innych problemów. My skontaktujemy się z DHL przez specjalny panel do kontaktu z DHL lub telefonicznie aby załatwić Państwa sprawę.

 

DHL parcel

 

Na stronie DHL parcel można zamówić przesyłkę jak również  zarządzać nią - jest tam dedykowny panel przewoźnika DHL. W serwisie lepszykurier.pl z poziomu panelu klienta również można poza nadaniem przesyłki zarządzać tą przesyłką: anulować lub przekierować.

 

DHL express

 

W ofercie posiadamy również przesyłki DHL express. Przesyłki te mogą być doręczane do godziny 12:00 lub 9:00. Usługa dostępna jest w wybranych lokalizacjach.

 

Przekieruj DHL jak to zrobić ?

 

W panelu lepszykurier.pl w zakładce interwencje/reklamacje wybierz formularz przeadresowanie. Wskaż numer przesyłki i podaj adres na, który przesyłka ma zostać przekierowana.

Zajmiemy się przeadrewsoaniem przesyłki w DHL.

 

DHL punkty nadania i odbioru

 

Obecnie DHL dysponuje kilkoma tysiącami punktów w których można nie tylko nadać przesyłkę ale również ją odebrać. Dzięki temu odbiory przesyłek stają się jeszcze bardziej wygodne.

 

Przesyłki kurierskie DHL

 

Cieszymy się ,że w naszej ofercie znajdują się przsyłki kurierskie DHL. Firma DHL to bardzo dobra marka gwarantująca usługi na wysokim poziomie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą nadawania przesyłek DHL w naszym serwisie.

 

 

Firmy kurierskie na Polskim rynku.

Firma kurierska DHL     Firma kurierska Inpost     Firma kurierska DPD     Firma kurierska UPS     Firma kurierska GLS     Poczta Polska Pocztex     Inpost Paczkomaty     Paczka w Ruchu      Firma kurierska Fedex      Firma kurierska Raben      Firma kurierska Geis     Firma kurierska Ambro Express     Firma kurierska Meest     Firma kurierska Patron Service     Firma kurierska Schenker     Firma kurierska TNT      Firma kurierska Rohling Suus     Firma kurierska Erontrans     Firma kurierska Hellmann