DHL firma kurierska

 

Firma kurierska DHL jest bez wątpienia liderem na ogólnoświatowym rynku firm specjalizujących się w przesyłkach kurierskich. Jej historia sięga 1969 roku. Skrót swojej nazwy zawdzięcza pierwszym literom nazwisk jej założycieli – Dalseya, Hillbloma i Lynna. Trzej wspólnicy, na pierwszym etapie planowania swojego biznesu, zakładali wyłącznie obsługę lotniczą. Jednakże z uwagi na spore zainteresowanie ich usługami i dużym zapotrzebowaniem na szybkie przesyłki międzynarodowe (a także krajowe), DHL zaczęło rozszerzać swoją ofertę. Stopniowo, sukcesywnie zwiększali obszar swojego działania, doręczali paczki i dokumenty do różnych stanów. Ważną datą w rozwoju spółki DHL był 1983 rok, w którym DHL stał się pionierem usług kurierskich w krajach wschodniej części Europy a z czasem także i w Polsce. W 2003 roku, firma przeszła gruntowną rewolucję, w której ustanowiła logo oraz słynną i niezaprzeczalnie kojarzoną z marką żółto-czerwoną kolorystykę. Obecnie DHL stanowi integralna część światowego giganta logistycznego – Deutsche Post DHL.

 

Zasięg działania DHL

 

Firma kurierska DHL może poszczycić się jednym z największych zasięgów terytorialnych. Przesyłkę można wysłać aż do 220 całego świata. Marka szczyci się obsługa jednego z największych zakresów kodów pocztowych na całej kuli ziemskiej. Bez wątpienia działa globalnie – w tym wypadku nie ma tu mowy o zwrotach marketingowych. Obsługuje łącznie ponad 8 milionów klientów. Oprócz tego DHL współpracuje z najważniejszymi i największymi portami lotniczymi , dzięki temu przesyłka może dosłownie w kilka dni dotrzeć na drugi koniec świata. DHL jest również poważnym, dużym pracodawcą. Zapewnia miejsca pracy ponad 100 tysiącom pracowników. Zarówno doświadczenie wynikające z kilkudziesięciu lat w branży jak i zasięg działania DHL stawiają go na pierwszym wśród wszystkich firm kurierskich na całym świecie.

 

Oferta przesyłek kurierskich DHL

 

Podobnie jak w przypadku wszystkich ofert, ceny są tak szerokie jak wiele jest rodzajów i gabarytów przesyłek.. Szczegółowy cennik poszczególnych pozycji można zaleźć na firmowej stornie DHL. Przesyłki można skategoryzować. DHL stosuje następujące podziały:

  • DHL Domestic Standard_1-1 – przesyłka standardowa kopertowa, lub paczkowa
  • DHL Domestic Express 12:00 lub do 9:00 – obejmuje przesyłki przyspieszone z określonym terminem dostarczenia do odbiorcy
  • DHL Economy Select – opcja ta obejmuje przesyłki paletowe, jest często wykorzystywana przez firmy zajmujące się sprzedażą wielkogabarytowych towarów, lub specjalizujące się w sprzedaży hurtowej (magazyny, producenci itp.)
  • DHL Express Worldwide – szybka, międzynarodowa przesyłka paczki. Cena uzależniona jest od ciężaru i miejsca przeznaczenia
  • DHL Express Envelope – Szybka i bezpieczna przesyłka dokumentów – kopertowa

Podobnie jak większość form kurierskich, cennik jest elastyczny. Regularna współpraca z DHL pozwala na otrzymanie bardziej atrakcyjnych cen niż ogólnodostępne. Oprócz standardowych cen, w przypadku wybrania dodatkowych opcji oferowanych przez DHL, cena za paczkę może wzrosnąć. Do płatnych usług zalicza się np. ubezpieczenie do kwoty 50 000 złotych, pobranie, doręczanie przesyłki w godzinach wieczornych, dostarczenie kopii listu przewozowego z podpisem adresata, dostarczenie paczki w sobotę i święta i innego rodzaju, różne odpłatne udogodnienia, przewidziane w cenniku usług DHL. Bezpośrednio w DHL można również zamówić wygodne opakowania – foliopaki, które mogą ułatwić wysyłkę, nie tylko dokumentów, ale również innych, nieco większych przedmiotów. Oprócz tego istnieje możliwość łatwej lokalizacji paczki za pomocą funkcji śledzenia oraz powiadomień mailowych i sms o doręczeniu i nadaniu przesyłki. Firma kurierska DHL jest doświadczonym liderem na rynku usług kurierskich. Jej ogromny zasięg i szerokie możliwości spedycyjne stawiają ją na podium branży logistycznej i usług kurieskich.

 

DHL nadanie przesyłki - zamów kuriera 

 

W serwisie lepszykurier.pl możesz nadać przesyłkę firmą DHL obsługujemy tym przewoźnkiem przesyłki do 50 kg bez palety i do 1 tony przesyłki paletowe.

Nadanie przesyłki przez DHL jest bardzo proste i intuicyjne w naszym serwisie. Po wypełnieniu formularza jesteśmy cały czas informowani o cenie za przesyłkę. Dodatkowo możemy skorzytać z takich usług jak:

 

DHL śledzenie przesyłek

 

Po nadaniu przesyłki przesyłkę dhl można śledzić czyli monitorować jej aktualnie położenie dzięki czemu będziemy wiedzieć kiedy ją otrzymamy i gdzie obecnie się znajduje. Śledzić przesyłkę firmy DHL możemy na kilka sposobów:

- w panelu na liście przesyłek (status przesyłki aktualizuje się automatycznie okresowo lub klikając pytajnik przy przesyłce)

- na naszej stronie śledzenia przesyłek wpisując nr przesyłki dhl

 

DHL kontakt

 

Kontakt z firmą DHL jest możliwy poprzez dedykowaną infolinię przewoźnika. Nadając przesyłki w naszym serwisie mogą Państwo kontaktować się z nami (telefonicznie lub poprzez e-mail) w przypadku potrzeby dokonania dyspozycji w DHL lub innych problemów. My skontaktujemy się z DHL przez specjalny panel do kontaktu z DHL lub telefonicznie aby załatwić Państwa sprawę.

 

DHL parcel

 

Na stronie DHL parcel można zamówić przesyłkę jak również  zarządzać nią - jest tam dedykowny panel przewoźnika DHL. W serwisie lepszykurier.pl z poziomu panelu klienta również można poza nadaniem przesyłki zarządzać tą przesyłką: anulować lub przekierować.

 

DHL express

 

W ofercie posiadamy również przesyłki DHL express. Przesyłki te mogą być doręczane do godziny 12:00 lub 9:00. Usługa dostępna jest w wybranych lokalizacjach.

 

Przekieruj DHL jak to zrobić ?

 

W panelu lepszykurier.pl w zakładce interwencje/reklamacje wybierz formularz przeadresowanie. Wskaż numer przesyłki i podaj adres na, który przesyłka ma zostać przekierowana.

Zajmiemy się przeadrewsoaniem przesyłki w DHL.

 

DHL punkty nadania i odbioru

 

Obecnie DHL dysponuje kilkoma tysiącami punktów w których można nie tylko nadać przesyłkę ale również ją odebrać. Dzięki temu odbiory przesyłek stają się jeszcze bardziej wygodne.

 

Przesyłki kurierskie DHL

 

Cieszymy się ,że w naszej ofercie znajdują się przsyłki kurierskie DHL. Firma DHL to bardzo dobra marka gwarantująca usługi na wysokim poziomie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą nadawania przesyłek DHL w naszym serwisie.

 

Firmy kurierskie na Polskim rynku.

Firma kurierska Inpost

Firma kurierska DPD

Firma kurierska UPS

Firma kurierska Fedex

Firma kurierska Gls

Poczta Polska Pocztex

Inpost Paczkomaty

Paczka w Ruchu