Przesyłki paletowe zagraniczne

 

Wysyłka dużych paletowych przesyłek za granicę może być szansą dla wielu rodzimych firm by wypłynąć na szerokie wody i zyskać klientów za granicą. Dostawa towarów w ten sposób może wydawać się jednak bardzo skomplikowana i kosztowna. W rzeczywistości nie jest to prawdą. Korzystając z usług renomowanych firm kurierskich łatwo, szybko i niedrogo rozpoczniesz wymianę handlową z kontrahentami z wielu krajów. Wyjaśnimy, czym są przesyłki paletowe i w jaki sposób bezpiecznie wysyłać je za granicę.

 

Czym są przesyłki paletowe ?

 

Zdecydowana większość paczek wysyłanych za pośrednictwem poczty czy firm kurierskich ma wagę nie przekraczającą 30 kg. W wielu branżach jednak istnieje konieczność wysyłki znacznie większych przesyłek, co wymaga przygotowania specjalnego, dedykowanego transportu. W takim przypadku bardzo często sprawdza się dostawa towaru na paletach. Dzięki temu można przy niedużych kosztach zabezpieczyć towar na czas wysyłki i umieścić go na palecie  oraz  w odpowiednim samochodzie dostawczym. W ten sposób można przewozić bezpiecznie nawet bardzo duże przesyłki - (najczęściej o wadze do 1000 kg), o różnych kształtach i wymiarach. Ten sposób transportu przesyłek jest odpowiedzią na potrzeby wielu przedsiębiorców - zarówno małych, rodzinnych firm, jak i międzynarodowych korporacji - dla których priorytetem są niskie koszty transportu przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa przewożonych towarów. 

 

Zabezpiecz pakunek na palecie przed wysyłką międzynarodową

 

Wielu klientów wysyłających swoje przesyłki za granicę ma wątpliwości, czy towar przewożony na paletach jest w pełni bezpieczny podczas transportu i czy nie zostanie uszkodzony w trakcie długiej drogi. Wykorzystanie palet pozwala na dość skuteczne zabezpieczenie wielu rodzajów przesyłek, dlatego też nie powinniśmy obawiać się, że zostaną one zniszczone. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie ułożenie towaru i umocowanie go na palecie. Jest bardzo ważne, by pozostawał on stabilny i nie przesuwał się w czasie transportu. Klienci we własnym zakresie kupują wybrane palety, co pozwala w wielu przypadkach pozyskać je bardzo tanio. Konieczne jest jednak dokładne sprawdzenie, czy są one w dobrym stanie. Zniszczone (na przykład połamane czy podgniłe) palety nie nadają się do użycia i z dużym prawdopodobieństwem firma kurierska odmówi przyjęcia tak zapakowanego towaru.

Oczywiście, samo podniesienie i załadowanie do pojazdu ogromnych palet o wadze kilkuset kilogramów może być nie lada wyzwaniem. W takim przypadku zamawiając usługę powinniśmy zaznaczyć, że do przesyłki będzie potrzebny samochód z podnośnikiem elektrycznym lub windą. Dzięki temu towar zostanie sprawnie odebrany i dostarczony do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Oczywiście, dla większej pewności przy wysyłaniu bardziej wartościowych pakunków zawsze polecamy wykupienie ubezpieczenia - nie jest to droga usługa, a zwiększa pewność, że nie poniesiemy strat finansowych.

 

Jak wysyłać tanio przesyłki paletowe za granicę?

 

Wysyłka ładunku umieszczonego na paletach to jedna z najtańszych i najbardziej bezpiecznych form przewozu większych ładunków nie tylko w Polsce, ale i za granicę. Towary dostarczane w ten sposób mogą być transportowane na cały świat - nie tylko do krajów europejskich, jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy Włochy, które stanowią popularne kierunki, ale i na cały świat. Bez większych trudności możesz znaleźć firmy, które dostarczą Twoje przesyłki drogą morską lub lotniczą do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Chin czy Australii. Znajdziesz również dostawców, którzy zajmą się  transportem Twoich palet do państw Ameryki Łacińskiej, Azji czy Afryki. Samochody dostawcze wykorzystywane przy transporcie palet są w pełni dostosowane do tego celu i umożliwiają bezpieczny przewóz ładunków, a pracownicy firm kurierskich odpowiednio szkoleni, by sprawnie zarządzać całym procesem dostawy.  Co ważne, wykorzystanie nowoczesnych technologii sprawia, że możesz przez cały czas śledzić swoją przesyłkę - w Internecie lub na urządzeniu mobilnym. Dzięki temu  zawsze będziesz wiedzieć, gdzie Twoja przesyłka aktualnie się znajduje. To również duże ułatwienie organizacyjne dla firm odpowiedzialnych za transport.

 

Ile to kosztuje? Jak wyceniana jest przesyłka palet za granicę?

 

Oczywiście, aby dostawa towarów za granicę była opłacalna dla nas i naszych klientów, jej koszty muszą być opłacalne. W sytuacji, gdy koszty przesyłki znacznie przekraczają wartość dostarczanych towarów, najczęściej taki transport zupełnie pozbawiony jest sensu. Przesyłki paletowe pozwalają znacznie zminimalizować koszty dostawy. Oczywiście, cena zależy od kilku czynników, przede wszystkim wagi przesyłki i kraju destynacji.  Wiele firm transportowych oferuje przy transporcie także usługi dodatkowe, takie jak ubezpieczenie.  Zawsze warto dokładnie sprawdzać cenniki i porównywać oferty poszczególnych firm, gdyż warunki dostawy mogą się znacząco od siebie różnić.