Przesyłka kurierska ekspresowa

 

Powiedzenie "czas to pieniądz" nabiera obecnie szczególnego znaczenia. Dla każdej firmy handlowej istotne jest przecież zapewnienie swoim klientom produktów odpowiednio szybko, czasami nawet w tym samym dniu. Często też spotykamy się z sytuacją, kiedy ważne dokumenty, umowy, przesyłki muszą być doręczone do kontrahentów czy urzędów błyskawicznie. W takich przypadkach każda godzina jest cenna i nie możemy tracić czasu na żmudne poszukiwania firmy kurierskiej, która sprosta naszym wymaganiom. Niezależnie od tego, czy są to stałe czy sporadyczne zlecenia dostawca musi być solidny, niezawodny i terminowy. Co więc należy zrobić? Jak znaleźć dobrego przewoźnika oferującego przesyłki ekspresowe po konkurencyjnych cenach? Rozwiązaniem jest współpraca z profesjonalnym brokerem kurierskim. Polecamy skorzystanie z naszych usług; zapraszając na stronę lepszykurier.pl.

 

Przesyłka expresowa - szeroka oferta  

 

W ramach portalu lepszykurier.pl. skupiamy wielu uznanych na rynku przewoźników i firmy kurierskie, takie jak: DHL, Inpost, Fedex, DPD, GLS czy UPS. Współpracujemy także ściśle z Pocztą Polską. Dzięki temu nasza oferta w zakresie szybkich przesyłek jest bardzo zróżnicowana i może być dopasowana do każdego klienta. Zapewniamy też odbiór przesyłek w punktach - poprzez paczkomaty Inpostu oraz usługę Paczka w Ruchu. Z nami nadasz przesyłkę na terenie całej Polski, ale obsłużymy także przesyłkę zagraniczną, nawet poza granice Unii Europejskiej. Wprowadzając zlecenie w panelu użytkownika otrzymujemy dostęp do dużej ilości propozycji i możemy wybrać najlepszą dla nas opcję. 

 

Szybka przesyłka w lepszykurier.pl 

 

Naszą znaczącą przewagą nad poszczególnymi firmami kurierskimi jest duża elastyczność oraz indywidualne podejście do zlecenia. Staramy się dostarczać usługi kompleksowe, satysfakcjonujące każdego klienta. U nas możliwe jest nadanie szybkich przesyłek wszelkiego typu: małej przesyłki kopertowej, standardowej paczki do 30 kg, przesyłek gabarytowych, a także przesyłek paletowych. Naszym atutem jest też możliwość wyboru spośród wielu ofert przewoźników, którzy mają specyficzne warunki cenowe dla różnych typów i gabarytów przesyłek. Mogą się także różnić jakością usług. Ważne jest także to, że korzystając z naszych usług i realizując zlecenia w większej ilości możemy zaproponować obniżkę ceny. Te wszystkie czynniki są niezwykle istotne, szczególnie podczas usług dostawy ekspresowej (zazwyczaj droższej i bardziej wymagającej).

 

Poczta Polska express

 

Oferta Poczty Polskiej w zakresie przesyłek ekspresowych obejmuje usługę Paczka+ oraz przesyłki kurierskie Pocztex. Paczka ekspres gwarantuje nam termin doręczenia do 2-go dnia roboczego po dniu nadania. Możemy nadać przesyłkę do 30 kg. W ramach usług dodatkowych można zadeklarować wartość przesyłanych towarów/ przedmiotów (max do 20 tys zł) oraz wykupić ubezpieczenie, które zabezpiecza nas przed nieprzewidzianymi zdarzeniami takimi jak: zagubienie, uszkodzenie czy zniszczenie paczki. 

Przesyłka ekspresowa poczty polskiej jest realizowana poprzez kuriera Pocztex. Mamy do wyboru dwie opcje -  Pocztex Ekspres 24 lub Pocztex Kurier Krajowy.  Kurier Krajowy pozwala na nadanie paczki max do 10 kg. Przesyłki są nadawane i doręczane w tym samym dniu. Ekspres 24 można stosować jako doręczenie bezpośrednie lub z opcją "odbiór w punkcie" - odpowiednio można nadać przesyłki do 50 kg i 20 kg. Pocztex Ekspres 24 zapewnia nam dostarczenie paczek w ciągu 1-2 dni od daty  nadania. Do dyspozycji mamy duży wybór usług dodatkowych, takich jak "odbiór/doręczenie w sobotę", wybór godziny (np. do 8-ej czy 12-ej) i czasu doręczenia - do 90 minut, dokumenty zwrotne, sprawdzenie zawartości i wiele innych.

 

Ekspresowe paczki

 

Firmy kurierskie proponują nam olbrzymią różnorodność ofert w zakresie przesyłek ekspresowych. Zakres usług dla indywidualnych klientów jak i dla firm jest zbliżony. Choć oferta dla biznesu jest zazwyczaj bardziej złożona i kompleksowa, pozwala na wybór większej ilości opcji. Standardem są przesyłki dostarczane następnego dnia roboczego w wybranych przez nas godzinach. Zazwyczaj w cenie przesyłki  otrzymujemy ubezpieczenie oraz powiadomienia emailowe dla odbiorcy. Dostępna jest także zmiana daty lub adresu dostawy oraz przekierowanie paczki. 

Fedex proponuje ekspresowe doręczenia paczek na następny dzień z możliwością wyboru godziny. Firma DPD zapewnia krajowe usługi ekspresowe dostarczając przesyłki do godziny 9.30 i 12.00 lub o wskazanej godzinie następnego dnia roboczego. To doskonałe rozwiązanie, jeśli przesyłka musi trafić do odbiorcy o określonej godzinie. Zaletą operatora Inpost jest możliwość dostarczenia paczki zarówno do domu, jak i do paczkomatu. Także tutaj mamy do czynienia z jednodniowym terminem doręczenia przesyłek. GLS łączy usługi ekspresowe z dodatkową opcją  TimeDefiniteServices. W ten sposób nadawca decyduje o godzinie doręczenia paczki -  przed 10.00 lub 12.00 następnego dnia. Dostępna jest także dostawa przesyłek ekspresowych w sobotę. Co ważne, jeśli ekspresowe paczki nie dotrą na czas, koszty usługi zostają zwrócone. 

 

Przesyłka kurierska w ten sam dzień

 

Znajdziemy także usługi bardzo szybkich przesyłek - dostarczanych nawet tego samego dnia. UPS Today Dedykowany Kurier to propozycja dostawy przesyłek paczkowych i przesyłek na paletach tego samego dnia, do dowolnego miejsca w Polsce. Bardzo ciekawe oferty są dostępne póki co w kilku miastach - Warszawie i Łodzi, ale będą sukcesywnie rozszerzane na inne miasta. To np. świadczący usługi w Warszawie kurier miejski UPS Today Express gwarantujący doręczenie tego samego dnia w ciągu godziny od odbioru przesyłki. Czy UPS Today Express Saver jako doręczenie w ciągu dwóch i pół godziny od odbioru przesyłki. Natomiast w Warszawie i Łodzi DPD proponuje usługę DPD TODAY.  Zapewnia ona, że paczki nadane we wskazanych oddziałach DPD w ustalonych przedziałach czasowych zostaną doręczone jeszcze tego samego dnia. 

 

Międzynarodowe przesyłki ekspresowe

 

Większość firm kurierskich (np. DHL, FEDEX) gwarantuje nam także dostęp do szybkich przesyłek międzynarodowych - eksportowych lub importowych. W zależności od wybranego wariantu doręczenie przesyłki może nastąpić  tego samego dnia, przed określoną godziną, z dnia na dzień lub w nieprzekraczalnym ustalonym terminie. Możliwe jest też pilne doręczenie pierwszym lotem, w możliwie najkrótszym czasie. 

Podsumowując zaprezentowane powyżej usługi w zakresie ekspresowych przesyłek możemy zauważyć że ich asortyment jest bardzo szeroki. Znalezienie odpowiedniej do danego zlecenia usługi, spełniającej nasze wymogi jakościowe jak i cenowe jest dosyć czasochłonne i żmudne. Dlatego rekomendujemy rozpoczęcie współpracy z naszą firmą lepszykurier.pl, która profesjonalnie i niezawodnie doradzi oraz obsłuży każdego klienta.