Jak wysłać rower kurierem?

O ile wysyłka niewielkich paczek nie przysparza problemów, o tyle nadanie pakunków o niestandardowym kształcie, które zaliczane są do ładunków gabarytowych, może być kłopotliwe. Z tego względu warto wiedzieć, w jaki sposób krok po kroku zabezpieczyć przed uszkodzeniem cenny dla nas sprzęt. W ostatnich latach wraz ze wzrostem zainteresowania alternatywnymi środkami transportu, zauważono, iż coraz częściej z usług firm kurierskich korzystają właściciele rowerów, którzy kupują, a także sprzedają posiadane jednoślady.  

W jaki sposób przygotować rower do wysyłki kurierem?

 Nieprawidłowo przygotowany do przesyłki rower może ulec zniszczeniu. W wypadku sprzedaży może to znacząco obniżyć zysk sprzedającego.  Z tego względu niezwykle ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad dotyczących pakowania. Pierwsza i najważniejszą czynnością, którą należy wykonać przed włożeniem roweru do kartonu, jest gruntowne wyczyszczenie wszystkich jego elementów. Należy oczyścić go z błota, piasku, a także dokładnie wymyć wszystkie jego podzespoły i pozwolić mu samoistnie wyschnąć. Dla bezpieczeństwa warto go również odpowiednio zaimpregnować.

Pakujemy rower do wysyłki kurierem.

Następnie, w celu zmniejszenia kosztu transportu, a także zabezpieczenia go przed uszkodzeniami mechanicznymi, do których mogłoby dojść podczas transportu, rower należy rozkręcić. Nie należy wykręcać zbyt wielu elementów, gdyż mogłoby to przysporzyć wielu kłopotów adresatowi paczki. Wystarczy, abyśmy odkręcili przednie koło, siodełko, kierownicę oraz pedały. Każdy z wymienionych elementów należy odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu można wykorzystać stare gazety, a także niepotrzebne tektury. Doskonałym rozwiązaniem będzie również folia bąbelkowa lub inny wypełniacz. Wszystkie elementy włącznie z ramą i tylną częścią roweru, powinny zostać umieszczone w dużym kartonie. Do tego celu najlepiej nadaje się karton rowerowy. Aby go otrzymać warto udać się do sklepu z rowerami i odkupić jeden z nich.Pakując rower do kartonu należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby w jego wnętrzu nie pozostały luźne elementy, które mogłyby obijać się o rower w trakcie transportu. W tym celu warto przyczepić je do ramy. Można do tego użyć popularnych plastikowych opasek zaciskowych albo mocnej taśmy klejącej.  Osoby szczególnie zaniepokojone o transport popularnego jednośladu mogą dodatkowo zabezpieczyć delikatne przerzutki oraz mostek.

Opcje pakowania przesyłki kurierskiej

Karton to najczęściej wybierany sposób transportu roweru . Jest tak, również z tego względu, iż większość firm transportowych przyjmuje jedynie pakunki zapakowane do tekturowego kartonu. Niemniej jednak, na rynku działają firmy, które przyjmują przesyłki o niestandardowym wyglądzie. W takim wypadku nie jest konieczne rozkręcanie roweru. Wystarczy, aby skręcić kierownicę roweru do linii ramy i owinąć go stretchem lub folią bąbelkową. W tym przypadku niezwykle ważne jest zabezpieczenie wystających elementów, których zaliczane są pedały, rogi i siodełko. Dla bezpieczeństwa warto, aby pomiędzy rowerem, a folią bąbelkową znalazła się dodatkowa warstwa ochronna w postaci tektury falistej.

Cena wysyłki roweru kurierem

Cena przesyłki roweru, a także pozostałych paczek, uzależniona jest od firmy kurierskiej, a także od wielkości roweru i jego wagi. Znacznie tańsza jest wysyłka jednośladu, dokładnie i szczelnie zapakowanego do kartonu o grubych ścianach.. Zazwyczaj koszt takiej wysyłki nie przekracza kilkudziesięciu złotych. Co więcej każdy, kto decyduje się na nadanie paczki kurierem, może ubezpieczyć swój pakunek od uszkodzenia. Z tej niezwykle dogodnej dla klienta opcji korzysta coraz więcej osób z całego kraju.

Nadanie roweru kurierem jest niezwykle szybkie oraz wygodne. Stawiający się w miejscu zamieszkania kurier samodzielnie transportuje przygotowaną przez nas paczkę do samochodu, a w przeciągu kilkudziesięciu godzin dostarcza ją do adresata wskazanego w formularzu, który należy wypełnić na stronie Internetowej. W zależności od wybranego przewoźnika, paczka może zostać wysłana również poza granice naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *