Jak nadać przesyłkę w paczkomacie InPost?

Paczkomaty InPost to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów wysyłania różnego rodzaju przesyłek. Swoją szybko rosnącą popularność zawdzięczają unikatowej dostępności do usługi 24/7. Oznacza to, że nie musimy już czekać w długich kolejkach na poczcie, ani dostosowywać się do konkretnych godzin otwarcia danego punktu wysyłki. Nie musimy już także czekać na kuriera, który odbierze od nas nadawaną paczkę. Paczkomaty dostępne są całą dobę, każdego dnia tygodnia, w tym również w święta i dni wolne od pracy.  Obsługa tych mobilnych urządzeń staje się również coraz bardziej intuicyjna a firma InPost wprowadza co jakiś czas nowe udogodnienia dla swoich klientów. Jak zatem nadać obecnie przesyłkę w paczkomacie i który ze sposobów nadania jest najwygodniejszy? Wszystko to w artykule poniżej.

Nadanie przesyłki bezpośrednio w paczkomacie

Jedną z opcji nadania jest bezpośrednie umieszczenie naszej paczki w najbliższym dostępnym paczkomacie i wykonanie kilku prostych kroków, dzięki którym wyślemy paczkę. Aby to zrobić należy na początku uzupełnić dane potrzebne do wysyłki wyświetlone na ekranie paczkomatu. Wszystkie niezbędne informacje zostaną nam wskazane przez urządzenie. Wśród nich znajdziemy numer telefonu i email odbiorcy, adres docelowy pod który ma trafić paczka oraz jej gabaryt, czyli wymiary. Do wyboru są 3 rodzaje gabarytów: A, B oraz C, które uzależnione są od wymiarów spakowanej paczki. Maksymalna waga w każdym z tych przypadków jest taka sama i wynosi 25 kg. Wpisując wszystkie dane warto również podać swój adres email i numer telefonu pod które otrzymamy informację o nadaniu i dostarczeniu przesyłki.  Kolejnym krokiem jest opłacenie usługi zgodnie z gabarytem nadawanej przez nas przesyłki. . Opłaty możemy dokonać za pomocą paczkomatu wybierając opcję zapłaty kartą lub Blikiem. Po wykonaniu tego kroku automatycznie otworzy się skrytka, w której umieszczamy przesyłkę i to wszystko. Przesyłka została nadana.

Nadanie przesyłki za pomocą strony internetowej

Kolejną opcją nadania przesyłki jest możliwość skorzystania ze strony internetowej InPost lub za pośrednictwem serwisu http://lepszykurier.pl Wystarczy tylko wejść  i wypełnić zamieszczony tam formularz nadania. Po wpisaniu odpowiednich danych należy dokonać opłaty za wysyłkę. Kolejnym krokiem jest wydrukowanie gotowej etykiety zawierającej wszelkie dane oraz numer przesyłki i kod kreskowy. Etykieta ta zostanie nam przesłana w pliku na podany wcześniej adres email. Wystarczy więc pobrać ja i wydrukować na domowej drukarce. Jeśli nie posiadasz w domu takiego urządzenia wystarczy zapisać plik PDF z gotową etykietką i udać się do najbliższego punktu ksero. Gotową etykietę wystarczy nakleić na nadawaną przesyłkę i udać się do wskazanego paczkomatu. Tam skanujemy kod kreskowy umieszczony na etykiecie a odpowiednia skrytka otworzy się automatycznie. Teraz wystarczy tylko umieścić w niej nadawaną paczkę i gotowe.

Wygoda i łatwość obsługi paczkomatu

Paczkomaty InPost to niezwykle wygodna usługa, która zrewolucjonizowała sposób nadawania przesyłek. Oba sposoby nadania proponowane przez firmę Inpost maja swoich zwolenników i przeciwników jednak na pewno nie można im odmówić dużej intuicyjności i łatwości obsługi. Dzięki paczkomatom możemy nadawać przesyłki nawet w środku nocy. Wystarczy jedynie postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie paczkomatu lub na stronie i cieszyć się z możliwości szybkiego nadania o każdej porze dni i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *