Jak bezpiecznie zapakować i wysłać pralkę

Na rynku znaleźć można obecnie wiele firm kurierskich, które oferują swoje usługi często w konkurencyjnych cenach. Dodatkowo firmy te, na specjalne zamówienie zajmują się również transportem cięższych gabarytów, co może okazać się pomocne w przypadku poszukiwań możliwości transportu pralki. Warto pamiętać, że wiele kurierów dowozi również towar za granicę. Podstawową zaletą tego typu rozwiązań jest szybki czas realizacji zlecenia, nietrwający bardzo często dłużej niż 1-2 dni. Dodatkową usługą, na którą warto się zdecydować za specjalną opłatą, jest ubezpieczenie przesyłki. Kiedy wybierzemy już przewoźnika, aby uniknąć straty czasu i zbędnych nieporozumień należy upewnić się, czy na pewno zajmuje się on transportem większych sprzętów, i jakie warunki musi spełnić, by został odebrany od nadawcy.

Wygodny formularz wyceny przesyłki

Niemal każda firma kurierska posiada swoją stronę internetową, na której znajdziemy wszelkie informacje na temat świadczonych usług, a nawet cennik, co pomoże nam na wybór odpowiedniego przewoźnika. Ciekawą opcją dostępną u wielu z nich jest automatyczny formularz wyceny, który po wypełnieniu takich danych jak adres docelowy oraz nadawcy, waga i wymiary paczki, przedstawi nam wstępny kosztorys wysyłki. Po wypełnieniu formularza nadchodzi czas na odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie sprzętu. Tutaj warto pamiętać, że kurier ma prawo nie zabrać ze sobą przesyłki, jeśli nie spełni ona wymagań określonych przez przewoźnika. Na szczęście informacje o tych wytycznych także bez problemu znaleźć można na jego stronie internetowej.

Bezpieczne zapakowanie przesyłki

Wysyłka większej gabarytowo przesyłki wymaga wcześniejszego zaplanowania, nie tylko przez wzgląd na czas oczekiwania na kuriera, ale przede wszystkim na sposób jej zapakowania. Należy bezwzględnie pamiętać, że przewóz większych sprzętów każdorazowo odbywa się z wykorzystaniem euro palety, przy czym jej zapewnienie zawsze leży po stronie nadawcy. Następnie pralkę trzeba dokładnie opróżnić z zalegającej wody, dotyczy to również węża odpływowego, który precyzyjnie należy do niej przytwierdzić taśmą, bądź linką. Zaleca się również, aby bęben pralki zabezpieczyć najlepiej oryginalnymi bolcami, a drzwi pralki zakleić taśmą, bądź okleić w inny sposób, by uniknąć ich otwarcia w czasie transportu. Pralka postawiona na palecie nie może wystawać poza żadną z jej krawędzi, optymalnie jest ustawić ją idealnie na środku. Następnie trzeba zadbać o przytwierdzenie pralki do palety, w tym celu dobrze jest użyć specjalnych pasków zaciskowych, lub po prostu foliowego stretchu, który kupić można bez problemu w każdym budowlanym sklepie. Na koniec pralkę należy owinąć folią bąbelkową, stretchem, bądź kartonem, ze szczególną dbałością o ranty, które najlepiej jest owinąć styropianem.

Kluczowe miejsce odbioru przesyłki

W trakcie odbioru przesyłki przez kuriera należy bezwzględnie pamiętać, że transport większych gabarytów w przeciwieństwie do tradycyjnych paczek nie odbywa się drogą drzwi-drzwi, a rampa-rampa. Z tego powodu ewentualne zniesienie pralki ze schodów, czy wyniesienie jej z domu, leży po naszej stronie. To samo dotyczy adresata, który również powinien być odpowiednio przygotowany na odbiór takiej przesyłki. Sprzęt powinien czekać w miejscu łatwo dostępnym i na tyle przestronnym, aby kurier miał możliwość skorzystać z wózka paletowego i windy auta dostawczego, a auto miało miejsce do komfortowego manewru. Na koniec warto zadbać o dokładne wypełnienie formularza nadawczego, co pozwoli uniknąć ewentualnych nieporozumień i opóźnień w dostarczeniu pralki do adresata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *